Ogłoszenia duszpasterskie – 02.06.2024 /9 niedziela zwykła/

Ogłoszenia duszpasterskie – 02.06.2024 /9 niedziela zwykła/

1. Dzisiaj przypada I niedziela Czerwca, adoracja Najświętszego Sakramentu.

2, Po Mszy o godzinie 07:00 zmianka tajemnic różańcowych.

Papieska intencja na miesiąc czerwiec: Za uchodźców – Módlmy się, aby emigranci, zmuszeni z powodu wojen lub głodu do pełnej zagrożeń i niebezpieczeństw ucieczki, znaleźli akceptację i nowe perspektywy życia w krajach, które ich przyjmują. 

3. Kalendarz liturgiczny – do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała.

W niedzielę po Mszy o godzinie 11:00 Litania do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna, w kolejne dni – Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy o godzinie 18:00 i procesja Oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy wszystkich parafian.

4. Nabożeństwa czerwcowe – Litania do Serca Pana Jezusa będzie odmawiana codziennie po wieczornej Mszy świętej, w niedzielę po Mszy o godz. 11:00.

5. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała, piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i I piątek miesiąca – spowiedź od godziny 17:30, sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

6. Dziękujemy I grupie z Paryża; Anna Warzecha, Kinga Plago-Kopeć, Kacper Kopeć, Wanda Chmiel. Do ofiary 300zł dołączyła się Julia Kłeczek. Bóg zapłać.

Za tydzień zapraszamy II grupę z Paryża, rodziny: Rozmus, Witkowski, Harwes, Nowakowski, Malczyk, Józefowicz.

7. W sobotę – 08. 06. 2024 o godz. 10:00 ks. Józef Grzesiuła, odprawi Mszę świętą koncelebrowaną z księżmi pracującymi w Nowej Górze.

8. Policja przestrzega przed wzmożonymi wyłudzeniami metodami: na wnuczka, na wypadek, na policjanta i inne. Prosimy o ostrożność a każde podejrzane sytuacje prosimy zgłaszać natychmiast na numer 112.

9. Stowarzyszenie Szkolne Wzgórze oraz Rada Rodziców przy SP w Nowej Górze serdecznie zaprasza wszystkich na Piknik Rodzinny i II Bieg Rodzinny połączony ze zbiórką do puszek na rzecz Allana Kurasia – chłopca z Nawojowej Góry, chorującego na glejaka mózgu. Zbierać będzie szkolna grupa charytatywna w sobotę 8 czerwca od godz. 07:00 przy sklepach Delikatesy EXTRA oraz Lewiatan. Szczegóły na na fb szkoły oraz plakatach. Serdecznie zapraszamy.

10. Na plebani wymieniono piec gazowy, dotychczasowy nie spełniał obowiązujących norm. Koszt wymiany, przeróbek, materiałów i robocizny – 21.000zł. Niestety parafie nie mogą dostać dofinansowania ani choć częściowego zwrotu kosztów w ramach programu „czyste powietrze”.

Wycinka drzew zagrażających zdrowiu i życiu oraz pielęgnacja zieleni na cmentarzu – 16.000zł.

Ze względu na braki w kasie parafialnej koszty są podzielone na kilka rat.