Ogłoszenia Duszpasterskie – 02.05.2021 /5 Niedziela Wielkanocna/

Ogłoszenia Duszpasterskie – 02.05.2021 /5 Niedziela Wielkanocna/

1. W poniedziałek Uroczystość Maryi Panny Królowej Polski – Msze jak w niedzielę: 07:00, 09:00, 11:00 i 16:00.

2. Dzisiaj I niedziela miesiąca po Mszy o g. 07:00 zmianka tajemnic Różańca.

3. Nabożeństwa Majowe – w ciągu tygodnia o godzinie 17:30, w niedzielę o godzinie 15:30. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci i rodziców przygotowujących się do Bierzmowania, I Komunii świętej i Rocznicy Komunii. W ciągu nabożeństw będzie nam towarzyszyły rozważania o św. Józefie.

4. Kalendarz liturgiczny: Wtorek – św. Floriana, Środa – św. Stanisława Kazimierczyka, Czwartek – Święto św. apostołów Filipa i Jakuba, Sobota – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. Zaproszenie na tę uroczystość wystosował ks. arcybiskup Mark Jędraszewski i zostało odczytane w czasie Mszy świętych.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca – spowiedź od godziny 17:00.

6. Do chorych udamy się w sobotę 08. Maja od godziny 08:30, prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

7. W ubiegłą niedzielę gościliśmy gościmy grupę Domowego Kościoła, wspólnoty w której rodziny mogą głębiej formować swoje życie religijne. Skierowali do nas słowo zaproszenia. Warto by wspólnota Domowego Kościoła powstała również w naszej parafii. Na naszej parafialnej stronie Facebook są zamieszczone filmy prezentujący tą Wspólnotę.

8. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na tacę, do puszki oraz przekazywane na konto parafialne. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na pokrycie płatności za wywóz śmieci z cmentarza.

9. Dziękujemy XIII grupie z Miękini za posprzątanie naszej świątyni:  Agnieszka Bodzenta, Małgorzata Bodzenta, Teresa Wrońska, Anna Cyran, Janina Lasoń do ofiary 400zł dołączyli się Maria, Michał Bodzenta, Alicja, Józef Rusek, Teresa Koryczan, Barbara Nowak, Dorota Musiał.

Na przyszły tydzień zapraszamy Stawiska grupę I: Kolibaj,Kłeczek, Kolibaj, Kłosowski, Wójcik, Tadeusz, Dyba, Ćwikła, Kołodziejczyk, Kaczor, Łapcik, Wójcik, Łuczkoś, Nowakowski, Koratarz, Matusik.

10. Przypominamy o zaleceniach Ministra Zdrowia. Obowiązuje dystans społeczny, maseczki, dezynfekcja. W naszym kościele może przebywać 35 osób.

 

                                               Ks. Krzysztof Główka – proboszcz