Ogłoszenia Duszpasterskie – 01.08.2021 /18 niedziela zwykła/

1.    Kalendarz liturgiczny: Środa: św. Jana Marii Vianneya, Piątek – święto Przemienienia Pańskiego

2.   I Piątek miesiąca, spowiedź od godziny 17:30.

3.   I Sobota miesiąca. W tym miesiącu nie ma odwiedzin chorych

4.   Miesiąc Sierpniem jest „Miesiącem Trzeźwości”. Księga Trzeźwości jest wyłożona na bocznym ołtarzu. Możemy podjąć abstynencję w intencji osoby uzależnionej na dowolny okres czasu.

5.   Dziękujemy III grupie z Nowej Góry za posprzątanie naszej świątyni:

Marta, Krzysztof Kuś, Halina Rozmus, Józefa Zajchowska, Małgorzata Kawala, Teresa Cichoń, Andrzej Grabowski, Barbara Dudek, Stefania Bodzęta, Krystyna Górecka, Monika Zajega, Zofia Kawala. Do ofiary 360zł zostały zakupione kwiaty.

Na przyszły tydzień zapraszamy IV grupę z Nowej Góry: Zawierucha, Dudek, Rozmus, Bazarnik, Chmiel, Ziębiński, Kawala, Bodzęta, Nowak, Dudek.

6.   Dzieciom, młodzieży i wszystkim ciężko pracującym życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy i codziennej modlitwie.

7.   W okresie wakacyjnym Kancelaria parafialna czynna w środę po wieczornej Mszy Świętej. W nagłych przypadkach po każdej Mszy świętej w zakrystii.

8.   Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”.

9.   W zakrystii do nabycia książka „W cienistym blasku Krzyża – historia w szkicach i obrazach literackich” autorstwa Zbigniewa Cyrana. Publikacja zawiera również kilka tekstów dotyczących naszej Parafii, rodziny Potockich. Wśród ponad 140 fotografii znajdziemy zdjęcia ks. Józefa Hajduka, ks. Aleksandra Kruczka, a także organistów Kazimierza Klejdysza i Jana Goliasza. Możemy również podziwiać fotografie polskiej husarii. Proponowana cena 20zł.

10.   Gminne Biuro Spisowe w Krzeszowicach informuje, że trwa nabór uzupełniający na Rachmistrzów Spisowych w trwającym Narodowym Spisie Powszechnym. Szczegóły na stronie internetowej Gminy Krzeszowice.”