Ogłoszenia Duszpasterskie – 01.05.2022      3 Niedziela Wielkanocna

1. Po Mszach świętych z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.

Po porannej Mszy zmianka Tajemnic różańcowych.

W niedzielę 1 maja br. odbędzie się VI Narodowe Czytanie Pisma Świętego, tym razem wybranych tekstów z Ewangelii według św. Łukasza pod hasłem: „Pokój temu domowi” (Łk 10, 5).

Kalendarz Liturgiczny: Wtorek: Uroczystość M.B. Królowej Polski. Msze św. w tym dniu Msze święte o godzinie: 07:00 (Msza święta dla Strażaków), 09:00 i 18:00. Środa: św. Floriana, męczennika. Czwartek: św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. Piątek: święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

2. Zaproszenie Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na tradycyjną procesję z Wawelu na Skałkę, która będzie miała miejsce w niedzielę 8 maja. Uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski wyruszy z wawelskiego wzgórza o godz. 9.00, a zakończy się na Skałce. Pełny tekst zaproszenia w Gablotkach i na stronie internetowej naszej parafii.

3. Nabożeństwa Majowe – w ciągu tygodnia o godzinie 17:30, w niedzielę o godzinie 15:30. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci i rodziców przygotowujących się do Bierzmowania, I Komunii świętej i Rocznicy Komunii.

4. Grupa biblijna serdecznie zaprasza do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi światła. Jest to odpowiednik Drogi krzyżowej, tylko że w okresie wielkanocnym. Przy 14 stacjach przeżywamy spotkania z Chrystusem zmartwychwstałym. Droga światła odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19.15 w naszym kościele.

5. I Piątek miesiąca – spowiedź od godziny 17:00 do Nabożeństwa.

6. I Sobota miesiąca – odwiedziny chorych w sobotę od godziny 08:30.

7. „Paczka Dla Ukrainy” – do puszek zebraliśmy 860 zł. Ofiara została przekazana na konto Caritas – Kraków.

8. Dziękujemy VI grupie za złożenie ofiary 690zł. Anna, Franciszek Godyń, Anna, Marian Przybyłowscy, Krystyna Ostachowska, Katarzyna, Andrzej Wartalski, Ewa, Ryszard Godyń, Anna, Ryszard, Karolina, Łukasz, Janina, Andrzej Ostachowscy, Anna Piórko, Teresa Godyń, Piotr Godyń, Małgorzata Gibała, Joanna, Grzegorz Kot, Dorota Joniec, Teresa, Józef Smółka, Zofia, Tadeusz Bulek, Józefa k. Kita, Antoni Gleń.

Na przyszły tydzień zapraszamy VII grupę z Czernej: Maciejowska, Pałka, Kopek, Kurdziel, Lasoń, Smółka, Sroka, Maciejowska, Kłeczek, Katarzyńska, Dymek, Michalska.

9. 01. Maja o godzinie 16:00 rozpoczyna się w parafii św. Marcina w Krzeszowicach Kurs przedmałżeński.

10. W najbliższą niedziele – 08 Maja z okazji Dnia Strażaka, OSP w Nowej Górze organizuje zbiórkę pieniędzy do puszek przed każdą Mszą Św. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupu kolejnego sprzętu ratowniczego. W tym roku Zarząd OSP planuje zakup sprzętu do ratownictwa technicznego, który służy do uwalniania poszkodowanych z samochodów w trakcie wypadków drogowych. Koszt takiego sprzętu to ponad 80 tys. zł.

11. W zakrystii do nabycia – Gość Niedzielny.