Ogłoszenia Duszpasterskie – 01.01.2023 /Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi/ Nowy Rok

Ogłoszenia Duszpasterskie – 01.01.2023 /Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi/

1. Zmarł papież Benedykt XVI. 31.12.2022 roku o godzinie 09:34 zmarł emerytowany papież Benedykt XVI. Przeżył 95 lat. Joseph Ratzinger został wybrany na 265 papieża 19.04.2005 roku. Od 28.02.2013 był emerytowanym papieżem.

2. Przeżywamy I niedzielę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. Zmianka tajemnic Różańca po Mszy o godzinie 07:00.

Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy Za wychowawców – Módlmy się, aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa zamiast rywalizacji i wspierając przede wszystkim wrażliwych młodych ludzi. – Módlmy się o pokój w naszych rodzinach, społecznościach i na całym świecie.

4. Ks. proboszcz – wizyta duszpasterska zgodnie planem.

Niestety ze względu na chorobę ks. Piotra odwiedziny duszpasterskie w rejonach ks. Wikariusza są odwołane do 07.01.2023.

Woda świecona do zabrania ze stolika.

5. W zakrystii do nabycia są pakiety z poświęconym kadzidłem i Kredą – ofiary zostaną przeznaczone na utrzymanie i ogrzewanie kościoła.

6. Uroczystość Objawienia Pańskiego 06.01.2023 Msze święte według porządku niedzielnego.

Spowiedź na I piątek przed Mszami.

W trzech Króli nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Schola parafialna zaprasza 06.01.2023 na koncert kolęd o godzinie 17:00.

7. Dziękujemy I grupie ze Stawisk za posprzątanie naszego kościoła: Wojciech Kłosowski, Stanisław, Malczyk, Maria Koratarz, Anna Wójcik, Marta Tadeusz, Jolanta Łuczkoś, Ewa, Bogdan Kolibaj, Anna Kłeczek. Do ofiary 300 zł dołączyli się: Izabela Krawacka, Władysława, Katarzyna Malczyk, Apolonia Klosowska, Agnieszka Kłosowska, Stanisława Dyba, Władysława Nowakowska, Zenonia Koratarz.

Na przyszły tydzień zapraszamy II grupę ze Stawisk: Kapera, Kłosowski, Filipek, Kolibaj, Wójcik, Dudek, Kłeczek, Gleń, Bodzęta, Sobesto, Dudek, Tarasin, Grabowska, Kaliszan, Filipek, Kubaty, Kleczek, Kluczkowska, Kłeczek.

8. Na cmentarzu prosimy o segregację śmieci.

9. Do nabycia świąteczny numer Gościa Niedzielnego.

10. Dla przypomnienia – Puszka św. Antoniego jest z przeznaczeniem na pomoc dla Ukrainy.

11. W tym miesiącu nie ma odwiedzin chorych.