Ogłoszenia 31.05.2020

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020

1. Dziś odpust w naszej parafii. O godz. 11:00 suma odpustowa i procesja.
    Dziś ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 16:00, Msza św. o godz. 16:30.
    Transmitujemy przez Internet Sumę Odpustową o godz.11:00.
    Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

Od jutra rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o godz. 16:00.

1. Dziękujemy X i XI grupie rodzin z Miękini za posprzątanie kościoła.

Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie kościoła XII grupę z Miękini:
Bąbka, Wieczorek, Dudek, Kurdziel, Bodzenta, Siemek, Kucia, Łabuzek

Dziś kończy się okres wielkanocny, od jutra będzie okres zwykły roku liturgicznego.

• Poniedziałek – święto N.M.P. Matki Kościoła, dodatkowa Msza Św. o 9:00.
  • Środa – wspomnienie świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
  • Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
    Pierwszy Czwartek – „Godzina Święta” od godz. 17:00.
  • Pierwszy Piątek – spowiedź rano od 6:00 i popołudniu od 17:00.
    Na Mszę Świętą o godz. 18:00 zapraszamy szczególnie maturzystów i uczniów klasy VIII. Będziemy się modlić o bł. Boże w zdawaniu egzaminów i wyborze drogi życiowej.
  • Pierwsza Sobota – do chorych pojedziemy od godz. 8:00 (prosimy ich zgłaszać). Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:00.

1. Zgodnie z nowym rozporządzeniem rządu nie obowiązuje nas już limit osób uczestniczących w nabożeństwach w kościele. Nadal jednak obowiązuje nas noszenie maseczek wewnątrz kościoła i zachowanie dystansu.

2. W związku z tą sytuacją Abp Marek Jędraszewski odwołuje obowiązującą do tej pory dyspensę od udziału w niedzielnych Mszach Świętych.
    Wyjątkiem są nadal osoby powyżej 65 roku życia, osoby z objawami infekcji i ci, którzy czują obawę przed zarażeniem.

3. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby funkcjonowania parafii.
    Za wszystkich mieszkających na terenie naszej parafii i za ofiarodawców modlimy się szczególnie na Mszy Świętej we wtorek o 6:30. W tym tygodniu o 18:00.