Ogłoszenia 30.08.2020

• Czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • Piątek – I piątek miesiąca, spowiedź od 17:30
  • Sobota – I sobota miesiąca, Różaniec o godz. 17:30
    Do chorych pojedziemy od godz. 8:00. Z racji panującej pandemii z posługą sakramentalną odwiedzimy jedynie te osoby, które zostaną zgłoszone w zakrystii.
  1. Dziękujemy I grupie rodzin z Nowej Góry za posprzątanie kościoła.
    Byli to: Halina Chucherko, Halina Kawala, Irena Kramarz, Władysława Kramarz, Maria Knapik, Celestyna Kłosowska, Krystyna Kita. Bóg zapłać za ofiarę 210 zł.
    Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie kościoła II grupę z Nowej Góry:  Smolik, Radzik, Cyganik, Matusik, Kasprzyk, Ziemba, Gibała, Piórko, Bąbka, Malczyk, Godyń, Malczyk
  1. Za tydzień będzie I niedziela miesiąca i składka na potrzeby parafii (spłacanie zaległych należności). Istnieje możliwość złożenia ofiary podczas składki, w kopertach lub na konto parafialne. Za wszelką hojność składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dziękujemy za modlitwę w intencji Białorusi.
    Dziękujemy również tym osobom, które podjęły dzieło abstynencji od alkoholu. W księdze abstynencji wpisanych jest 11 osób. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło w dowolnym czasie w ciągu roku. Dar dobrowolnej abstynencji można złożyć w swojej intencji lub za inną osobę (np. za kogoś, kto zmaga się z problemem uzależnienia). Księga będzie dostępna w kancelarii.

3. Z powodu panującej pandemii zapraszamy na nieco odmienny porządek rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego:
  • Poniedziałek o 18:00 – klasy 0-3
  • Wtorek o 18:00 – klasy 4-5 (możliwość spowiedzi od 17:30)
    W tym dniu szczególnie zapraszamy dzieci z klas IV, które otrzymają książeczki do nabożeństwa, a po Mszy odbędzie się spotkanie z rodzicami.
  • Środa o 18:00 – klasy 6-7 (możliwość spowiedzi od 17:30)
  • Czwartek o 18:00 – klasy 8 i młodzież bierzmowana (możliwość spowiedzi od 17:30)
  • Sobota o 18:00 – młodzież starsza (możliwość spowiedzi od 17:30)
  1. Od 01.09 będzie dostępna książka z intencjami na 2021 rok.
  2. Zachęcamy do pozostania po Mszy Świętej na prezentację krótkiego filmiku instruktażowego „Jak prawidłowo przyjmować Komunię Świętą na rękę”.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.