Ogłoszenia 30.08.2020

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła – 30.08.2020

KALENDARZ LITURGICZNY

 • Czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
 • Piątek – I piątek miesiąca, spowiedź od 17:30
 • Sobota – I sobota miesiąca, Różaniec o godz. 17:30
  Do chorych pojedziemy od godz. 8:00. Z racji panującej pandemii z posługą sakramentalną odwiedzimy jedynie te osoby, które zostaną zgłoszone w zakrystii.
 1. Dziękujemy I grupie rodzin z Nowej Góry za posprzątanie kościoła.
  Byli to: Halina Chucherko, Halina Kawala, Irena Kramarz, Władysława Kramarz, Maria Knapik, Celestyna Kłosowska, Krystyna Kita. Bóg zapłać za ofiarę 210 zł.
  Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie kościoła II grupę z Nowej Góry:  Smolik, Radzik, Cyganik, Matusik, Kasprzyk, Ziemba, Gibała, Piórko, Bąbka, Malczyk, Godyń, Malczyk
 1. Za tydzień będzie I niedziela miesiąca i składka na potrzeby parafii (spłacanie zaległych należności). Istnieje możliwość złożenia ofiary podczas składki, w kopertach lub na konto parafialne. Za wszelką hojność składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 2. Dziękujemy za modlitwę w intencji Białorusi.
  Dziękujemy również tym osobom, które podjęły dzieło abstynencji od alkoholu. W księdze abstynencji wpisanych jest 11 osób. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło w dowolnym czasie w ciągu roku. Dar dobrowolnej abstynencji można złożyć w swojej intencji lub za inną osobę (np. za kogoś, kto zmaga się z problemem uzależnienia). Księga będzie dostępna w kancelarii.

 3. Z powodu panującej pandemii zapraszamy na nieco odmienny porządek rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego:
 • Poniedziałek o 18:00 – klasy 0-3
 • Wtorek o 18:00 – klasy 4-5 (możliwość spowiedzi od 17:30)
  W tym dniu szczególnie zapraszamy dzieci z klas IV, które otrzymają książeczki do nabożeństwa, a po Mszy odbędzie się spotkanie z rodzicami.
 • Środa o 18:00 – klasy 6-7 (możliwość spowiedzi od 17:30)
 • Czwartek o 18:00 – klasy 8 i młodzież bierzmowana (możliwość spowiedzi od 17:30)
 • Sobota o 18:00 – młodzież starsza (możliwość spowiedzi od 17:30)
 1. Od 01.09 będzie dostępna książka z intencjami na 2021 rok.
 2. Zachęcamy do pozostania po Mszy Świętej na prezentację krótkiego filmiku instruktażowego „Jak prawidłowo przyjmować Komunię Świętą na rękę”.

 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.