Ogłoszenia 28.06.2020

Ogłoszenia Duszpasterskie -XIII Niedziela Zwykła – 28.06.2020

1. Dziś o godz. 16:00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, Msza św. o godz. 16:30.
    Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Codziennie pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną jest adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Dziękujemy II grupie rodzin ze Stawisk oraz rodzicom młodzieży bierzmowanej za posprzątanie kościoła.

Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie kościoła III grupę ze Stawisk: Wójcik, Jastrzębski, Wójcik, Chechelski, Święszek, Grondal, Kłosowski, Święszek, Dura, Łapcik

• Poniedziałek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Msze Święte o 6:30, 9:00 oraz 18:00.
  • Czwartek – Pierwszy Czwartek Miesiąca. Godzina Święta od 17:00.
  • Piątek – święto św. Tomasza, apostoła. Pierwszy piątek miesiąca, spowiedź rano od 6:00 oraz popołudniu od 17:00.
  • Sobota – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie. Pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:00.

W pierwsze soboty w czasie wakacji nie jeździmy do chorych. Istnieje jednak możliwość zaproszenia księdza z posługą sakramentalną, jeśli pojawi się taka potrzeba.

1. Dziś na Mszy Świętej o godz. 11:00 będziemy modlić się za księdza proboszcza Józefa Grzesiułę oraz dziękować Bogu za jego 20-letnią posługę w naszej parafii.

2. Od 1 lipca posługę proboszcza w naszej parafii będzie pełnił ks. mgr Krzysztof Główka. Nowy ksiądz proboszcz ma 27 lat kapłaństwa, ma duże doświadczenie duszpasterskie, był wikariuszem na kilku dużych parafiach. Już dziś prośmy Ducha Świętego o potrzebne dla niego łaski w prowadzeniu parafii w tych niełatwych czasach. Módlmy się również za wstawiennictwem św. Michała Archanioła o opiekę. Troską nowego proboszcza będą m.in. zobowiązania parafii wobec Seminarium, Uniwersytetu JP II, Misji, a także podatki dla gminy (parafia posiada 9 ha ziemi, 6 ha lasu oraz 3 działki budowlane). Trzeba również wypłacić niezbędne prace wykonane w naszej parafii. Zobowiązania te wynikają również z tego, że do naszego kościoła chodzi ok. 30% parafian, a z posługi w kancelarii, kościele i cmentarzu korzystają wszyscy, nawet osoby spoza parafii. Na obecną sytuację finansową parafii miała wpływ również epidemia, z powodu której np. w czasie Triduum i Świąt Wielkanocnych mogło we Mszach uczestniczyć łącznie ok. 55 osób (w normalnych warunkach było to ok. 4000 osób). Nasza parafia liczy 3 miejscowości: Nowa Góra, Miękinia i Czerna. Na terenie Czernej znajduje się klasztor karmelitów, karmelitanek oraz instytut świecki „Elianum”. Katalog diecezjalny podaje, że w parafii mieszka 3540 osób (dziś ciężko jest określić faktyczną liczbę mieszkańców). Od tej liczby pobierany jest od proboszcza i wikarych podatek z urzędu skarbowego.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania sakramentu Bierzmowania. Dziękujemy rodzicom za ofiarę złożoną dla parafii oraz za zakupiony Ewangeliarz wraz ze zdobioną okładką (księga ta będzie służyła przy uroczystych liturgiach w naszej parafii).

4. Krzysztof Główka (od 01.07 nowy proboszcz w naszej parafii) od wielu lat współorganizuje kolonię nad morzem dla dzieci i młodzieży. Na tegoroczny wyjazd jest jeszcze kilka ostatnich wolnych miejsc. Więcej informacji w gablocie oraz na stronie internetowej.

5. We wtorek od godz. 7:00 na parkingu przy kościele odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego (komputery, drukarki, tv itd.). Firma odbierze sprzęt o 17:00.

6. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby funkcjonowania parafii.
    Za wszystkich mieszkających na terenie naszej parafii i za ofiarodawców modlimy się szczególnie na Mszy Świętej we wtorek o 6:30.