Ogłoszenia 24.11.2019

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – Ogłoszenia – 24.11.2019

1. Popołudniu Różaniec o godz.16:00 i Msza Święta o 16:30.
  2. Dziękujemy IV grupie rodzin z Nowej Góry za posprzątanie kościoła.
    Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie kościoła V grupę z Nowej Góry: Czech, Kwaśniewska, Mazur, Chucherko, Chucherko, Kurdziel, Widyna, Dudek, Cyran, Marcela, Knapik, Grabowski, Bodzenta, Szczurek, Fitacz

• Poniedziałek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy
  • Sobota – święto św. Andrzeja, apostoła
  1. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii z ubiegłej niedzieli. Prosimy o dalszą pomoc, ponieważ do poniedziałku mamy zapłacić jeszcze 5 500 zł. za wywóz śmieci z cmentarza.
  2. Od najbliższej niedzieli rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana na końcu czasów oraz na święta Bożego Narodzenia.
    Msze Święte roratnie będą w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 rano. Zgodnie z przepisami liturgicznymi Kościoła w niedzielę nie odprawia się Mszy Świętej roratniej. Dzieci i młodzież uczestniczące w Roratach w tygodniu, będą mogły po skończonej Mszy Świętej (ok. 7:15) otrzymać gorącą herbatę w salce przy kościele.
  3. Zapraszamy dorosłe osoby, chcące pogłębić swoją wiarę, na spotkania „Kręgu Biblijnego”, które odbywają się w czwartki o godz. 19:00 w salce przy plebanii.
  4. Na polecenie Wojewódzkiego Konserwatora została przez eksperta sprawdzona więźba na dachu kościoła. Ma ona ok. 130 lat, ale jest w bardzo dobrym stanie. W takim samym stanie jest miedziana blacha, natomiast ze sklepienia w którym znajdują się dzwony odpada tynk. Okazało się też, że przez małe okienka nad tym sklepieniem przez lata gołębie naniosły warstwę nieczystości. W piątek strażacy z Nowej Góry oczyścili to miejsce.
    Za wykonaną pracę serdecznie im dziękujemy.
  5. Nasi Ministranci zwyciężyli w dekanalnym etapie „Mistrzostw Polski Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej”, a Lektorzy w swojej kategorii zdobyli tytuł wicemistrzów.
    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na boisku i gorliwości przy ołtarzu.
  6. Zachęcamy do czytania i kupowania „Gościa Niedzielnego”.