Ogłoszenia 22.12.2019

Ogłoszenia – IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019

1. Popołudniu Różaniec o godz.16:00 i Msza Święta o 16:30.
    Roraty jeszcze w poniedziałek i wtorek o godz. 6:30. W poniedziałek będzie rozdanie nagród dla dzieci chodzących na Roraty, a we wtorek zakończenie nowenny do Dziesiątka Jezus.
  2. Dziękujemy VIII grupie rodzin z Nowej Góry za posprzątanie kościoła.
    Przed Uroczystością Bożego Narodzenia prosimy o posprzątanie kościoła IX i X grupę
    z Nowej Góry: Hujdus, Górecka, Mazur, Mazur, Michalski, Kunert, Boczar, Kopeć, Kopeć, Kawala, Wójcik, Nawrot,   Bodzęta, Nowak, Kurdziel, Kurdziel, Osika, Osika, Wesołowski, Pałka, Pałka, Kawala, Kawala, Fitek, Kluczowski
    O posprzątanie na przyszłą niedzielę prosimy XI grupę z Nowej Góry: Otczyk, Gala, Woch, Lelek, Szczurek, Szymański, Mazur, Florkowska, Gędłek, Kawala, Standera, Nachel

• Wtorek – Wigilia Bożego Narodzenia – przypominamy o tradycyjnym i religijnym przeżyciu kolacji wigilijnej przez wspólną modlitwę, odczytanie fragmentu Ewangelii, podzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd.
    Zapraszamy również na pasterkę o godz. 24:00. Składka na Fundusz Obrony Życia SOS.
  • Środa – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę.
  • Czwartek – Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika.
  • Piątek – Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty
  • Sobota – święto Świętych Młodzianków, męczenników
  1. Z darów zebranych w sklepach i szkole w Miękini obdarzyliśmy paczkami 14 rodzin. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy Grupie Charytatywnej i kołu „Caritas” przy szkole w Nowej Górze, za przygotowanie paczek
    i dostarczenie ich rodzinom. Właścicielom sklepów dziękujemy za umożliwienie zbiórki.
  2. Dziś przed kościołem schola naszej parafii przeprowadza kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Dochód przeznaczony zostanie na leczenie Kacperka Ryło – ciężko chorego chłopca z Zabierzowa.
  3. Konkurs kolęd odbędzie się w niedzielę 12.01 po Mszy Świętej o godz. 11:00.
  4. W tym roku wizyta duszpasterska odbędzie się w Czernej-Wzgórzu i Miekini. Rozpoczęcie od Czernej od 27.12.2019.
  5. Zachęcamy do czytania i kupowania „Gościa Niedzielnego” w którym m.in. propozycja modlitewna na wieczór wigilijny w domach i wiele ciekawych artykułów. Dziś podwójny numer, dlatego kosztuje 10 zł.
  6. Pan organista Ryszard Duda jest bardzo chory i obecnie przebywa na leczeniu. Stan jego zdrowia nie pozwala mu pełnić dalej posługi organisty w naszej parafii. Pracował u nas 21 lat. Przez wiele lat prowadził chór i scholę młodzieżową. Polecamy go naszej modlitwie i ogłaszamy, że poszukujemy organisty na pół etatu.
  7. Prawo naszej diecezji ustala, że ks. Proboszcz po skończeniu 70 lat przechodzi na emeryturę. Z tego powodu od marca lub najpóźniej od czerwca w naszej parafii będzie pracował nowy proboszcz.
  8. Posiadamy program komputerowy, który zawiera spis wszystkich grobów na cmentarzu i pozwala na szybkie ich znalezienie na mapie (kosztował on 8 000 zł). Program ten uruchomi nowy ks. proboszcz. Plan cmentarza umieszczony jest również przed wejściem na cmentarz.