Ogłoszenia 22.09.2019

Ogłoszenia – XXV Niedziela Zwykła – 22.09.2019

1. Nieszpory o godz.16:00. Wieczorna Msza św. o 16:30.

2. Dziękujemy I grupie rodzin z Czernej za posprzątanie kościoła. Na przyszły tydzień, przed Odpustem Parafialnym, prosimy o posprzątanie grupę II i III.
Grupa II : Jolanta Pałka, Andrzej Pałka, Barbara Gleń, Stanisława Kot, Mirosław Wójcik, Mirosław Zając, Dorota Kołodziej, Cecylia Kołodziej, Władysława Kurdziel .
Grupa III : Lucyna Zając, Elżbieta Łyko, Ewa Mosur, Augustyn Piekarczyk, Czesław Ornacki, Stanisław Gleń, Zofia Wójcik, Urszula Liptak.

• Poniedziałek – wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny – kapłana
• Piątek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo – kapłana
• Sobota – wspomnienie św. Wacława, męczennika.

3. W ubiegłą niedzielę w składkach na potrzeby parafii zebraliśmy 4500 zł (za 19 lat jest to pierwsza tak duża składka. Dotychczas składki z tej niedzieli to 2800, czasem nawet 3000zł.). Wszystkim ofiarodawcom składamy „Serdeczne Bóg zapłać”.

4. Malowanie Prezbiterium kosztuje 4000 zł, a powiększenie parkingu kosztuje 10 000 zł.
Firma cierpliwie czeka aż uzbieramy pieniądze i wypłacimy im ich należności.

5. ODPUST ku czci św. Michała w przyszłą niedziele. Suma odpustowa z procesją o godz. 11:30. Uroczystej Sumie Odpustowej będzie przewodniczył Przeor Ojców Karmelitów o. Leszek Stańczewski. W koncelebrze z nim będą:
1. ks. kanonik mgr Krzysztof Kołota – proboszcz Parafii pw. Św. Siostry Faustyny w Ostrężnicy.
2. ks. kanonik mgr Ryszard Pływacz proboszcz Parafii Wniebowzięcia N.M.P. w Filipowicach.
3. Ks. mgr Jacek Szydło – kapelan Sióstr w Siedlcu. Będzie głosił kazania przez całą niedzielę.
Będziemy modlić się także za rolników z Czernej, Miękini i Nowej Góry.

6. Do Sakramentu Bierzmowania młodzież klas VIII przystąpi 26 marca o godz. 17:00 (czwartek).
Pierwsza Komunia Święta odbędzie się 24 maja o godz. 11:00.

7. W Odpust (w przyszłą niedzielę) w auli przy kościele będzie WYSTAWA starych pism z naszej Parafii np. Kronika naszej parafii, (której pierwsze strony są z XVIII wieku).
Będzie można również zobaczyć fotografie dokumentów z naszej Parafii (znajdujących się w Archiwum naszej Archidiecezji w Krakowie).
Bedą także eksponowane książki współczesne z życia Kościoła i diecezji znajdujące się w parafialnej Bibliotece.

8. Dla dzieci i młodzieży będzie „KONKURS o Kapliczkach w naszej Parafii” (gdzie dana kapliczka się znajduje). Dla tych, którzy będą wiedzieć są przygotowane nagrody.

9. Dziś po Mszy św. o godz.11:00 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców kl. VI, VII i VIII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Po ogólnym spotkaniu, rodziców młodzieży z klas VIII zapraszamy na salkę przy plebanii.

10. W najbliższą sobotę zapraszamy wszystkie osoby starsze lub chore na Mszę Świętą połączoną z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 11:00. Po Mszy Świętej zapraszamy na poczęstunek do salki przy plebanii.

11. Do dziś można jeszcze zapisać się na sobotnią pielgrzymkę Róż Różańcowych do Łagiewnik.
12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.