Ogłoszenia 19.07.2020

• Czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  • Piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • Sobota – święto św. Jakuba, apostoła
  1. Dziękujemy II grupie rodzin z Czernej za posprzątanie kościoła.

Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie kościoła III grupę z Czernej:
Zając, Łyko, Gędłek, Mosur, Gleń, Piekarczyk, Wójcik, Ornacki, Ornacki, Pałka Gleń, DeVille

1. Dziękujemy za składane ofiary na tacę oraz konto parafialne. Środki zostały wykorzystane na opłacenie podstawowych opłat za kościół z ostatnich dwóch miesięcy (media) oraz prace związane z niezbędnym zabezpieczeniem, konserwacją instalacji grzewczej na plebanii.

2. Poświęcenie pojazdów z okazji wspomnienia świętego Krzysztofa, patrona kierowców będzie po każdej niedzielnej mszy świętej w sobotę wieczór i niedzielę 25 i 26 lipca. Przy błogosławieństwie można poświęcić w kościele symbolicznie kluczyki pojazdów, bądź ustawić wszelkie pojazdy na parkingu obok kościoła. Kierowcy otrzymają kartę pojazdu z modlitwą o szczęśliwą jazdę. Ofiary składane przy poświęceniu są związane z akcją pomocy zakupu środków transportu dla misjonarzy  (akcja Miva Polska).

3. Msze święte na 2021 rok będą przyjmowane od pierwszego września, na ten rok jest jeszcze wiele wolnych terminów.

4. Organizowany jest wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny Wilno – Ostra Brama, Troki (Litwa). Termin wyjazdu to 25-27.09.2020. Zapisy z zaliczką 200 zł po niedzielnych i wieczornych Mszach Świętych w zakrystii. Informacje u ks. prob. Krzysztofa Główki: 888 123 000.

5. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”.