Ogłoszenia 15.03.2020

Ogłoszenia – III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020

1. Gorzkie Żale o godz. 15:00, Droga Krzyżowa o 16:00 i Msza Święta o 16:30.
    Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.

1. Dziękujemy I grupie rodzin z Paryża za posprzątanie kościoła.
    O posprzątanie na przyszłą niedzielę prosimy II grupę z Paryża: Zarzycki, Kubaty, Kłeczek, Blecharz, Witkowski, Rozmus, Harwes, Malczyk, Kluska, Michalski, Kłeczek, Nowakowski
  2. Dziś składka przeznaczona jest na potrzeby parafii. Składka z ubiegłej niedzieli to 1950 zł.
    Kilka danych o wydatkach parafii w tym miesiącu:
    – śmieci z cmentarza – 1720 zł
    – ogrzewanie kościoła – 850 zł
    – oświetlenie kościoła – 350 zł
    – czyszczenie 4 ornatów – 200 zł
    Parafia ponosi też koszty związane z prowadzeniem kancelarii (blankiety, znaczki itp.) oraz płaci składki na utrzymanie Seminarium, UPJPII i Misji
  3. W zakrystii są do nabycia Baranki Wielkanocne.
  4. W związku z zaistniałą sytuacją epidemii koronawirusa w Polsce, musimy odwołać rekolekcje wielkopostne dla uczniów i przenieść termin Bierzmowania.
    Rekolekcje dla dorosłych w zwykłej formie również zostają odwołane.
    Proponujemy jednak następującą formę Rekolekcji Parafialnych:
    – Ks. Bartosz Zaborowski wygłosi nauki rekolekcyjne za pośrednictwem internetu
    (do odsłuchania na stronie parafii).

– We wtorek (24.03.) odbędzie się spowiedź w godz. 8:00 – 12:00 (przerwa 10:00-10:30) oraz 14:00 – 17:00 (przerwa 15:00-15:30).

– W środę (25.03.) pojedziemy do chorych (prosimy zgłaszać ich w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie).

1. W tym czasie zachęcamy do szczególnie gorliwej modlitwy. Przedsionek kościoła z wystawionymi klęcznikami będzie otwarty w tygodniu przez cały dzień. Zachęcamy też do osobistej modlitwy, czytania Pisma Świętego w domu.

Zgodnie z propozycją biskupów zapraszamy, by codziennie o godz. 20:30 odmawiać Różaniec. Księża modlić się będą w kościele, natomiast wszystkich parafian prosimy, by robili to w duchowej łączności w swoich domach.

7. Zachęcamy do kupowania i czytania „Gościa Niedzielnego”.