Ogłoszenia 10.11.2019

Ogłoszenia – XXXII Niedziela Zwykła – 10.11.2019

1. Popołudniu Różaniec o godz.16:00 i Msza Święta o 16:30.
  2. Dziękujemy II grupie rodzin z Nowej Góry za posprzątanie kościoła.
    Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie kościoła III grupę z Nowej Góry:
    Malost, Grochal, Górecka, Grabowski, Dudek, Bodzęta, Zajchowska, Rozmus, Kawala, Zajega, Cichoń, Hudyga

• Poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa
  • Wtorek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • Środa – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

1. W przyszłą niedzielę odbędzie się składka na potrzeby parafii, a dokładnie na zapłatę za wywóz śmieci ze cmentarza. Od 15 października do wczoraj zapłaciliśmy 10 tys. złotych,
    do 17 listopada musimy zapłacić 5 tys. zł i do końca listopada przewidywane jest kolejne 5 tys. zł. na wywóz śmieci.

1. Lektorzy do każdej rodziny naszej parafii roznieśli „Deklaracje” o tym, ile dana rodzina może ofiarować w 2020 roku na koszty związane z powiększeniem cmentarza. Ofiary w kopertach (z nazwą wioski i numerem domu) można przekazywać w kościele, kancelarii lub wpłacać na konto parafialne.
    Dziękujemy za wszelkie ofiary tym, którzy mogą wpłacić jakąkolwiek kwotę, ponieważ w tym roku każda złotówka jest bardzo cenna.

1. Zgodnie z zarządzeniem ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego od najbliższego poniedziałku, aż do końca 2020 roku, przed każdą Mszą Świętą wieczorną będziemy przeżywali w naszej parafii cichą adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie na końcu której będziemy odmawiali dziesiątkę Różańca.
    Ma to być modlitewne przygotowanie do setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II oraz maraton modlitewny w którym będziemy prosili Boga w intencji Kościoła, naszej Ojczyzny i całego świata w obliczu zagrażającego nam zła.

1. Zapraszamy dorosłe osoby, chcące pogłębić swoją wiarę, na spotkania „Kręgu Biblijnego”, które odbywać się będą w czwartki o godz. 19:00 w salce przy plebanii.

1. Szkoła Podstawowa w Nowej Górze zaprasza na „Wieczornicę Niepodległościową”, która odbędzie się w dzisiejszą niedzielę o godz. 17:30 w sali CKiS w Nowej Górze.
  2. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” (teraz kosztuje 6 zł). Za darmo można zabrać czasopismo CHIT. W tym numerze bardzo ciekawe artykuły o Mszy Świętej.