Ogłoszenia 08.09.2019

Ogłoszenia – XXIII Niedziela – 08.09.2019

1. Nieszpory o godz. 16:00. Msza św. o godz.16:30.

2. Dziękujemy II grupie rodzin z Stawisk za posprzątanie kościoła.
Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie III grupę z Stawisk : Wójcik, Jastrzębski, Chechelski, Wiśniewski, Grondal, Dura, Święszek, Chechelski, Wójcik, Święszek, Kłosowski

·       Poniedziałek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

·       Wtorek – wspomnienie św. Piotra Klawera, kapłana

·       Czwartek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

·       Piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

·       Sobota – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

3. W przyszłą niedziele składka na potrzeby naszej Parafii.

4. Powiększyliśmy parking przy Cmentarzu na około 100 samochodów, przed Świętem Wszystkich Świętych, zostanie powiększony na podobną liczbę samochodów.

5. Zakupiliśmy DMUCHAWĘ potrzebną do REMONTU ORGANÓW (wyprodukowana na Węgrzech, są najlepsze jakościowo).

6. Urządzenie „SALKI” w Auli przy kościele na spotkania dla chętnych – oraz urządzenie „SALI”
w Domu Parafialnym na spotkania dla: ministrantów, lektorów, młodzieży, rodziców dzieci mających przystąpić do I Komunii i młodzieży do Sakramentu Bierzmowania, a przede wszystkim dla SCHOLI – która przygotowuje w niej śpiew na niedziele na Mszę św. o 11:00.
Planowane prace na rok 2019 kosztują 40 000 zł.

7. Musieliśmy dokonać także dodatkowych, niezbędnych zakupów, ponieważ nagłośnienie kościoła wymagało wymiany (było instalowane ponad 40 lat temu).
Zastępcze nagłośnienie: 25 nowych głośników, plus jeden nowy na zewnątrz kościoła,
6 nowoczesnych mikrofonów, 1 mikrofon bezprzewodowy (do którego można mówić w każdym miejscu w kościele), nowoczesny wzmacniacz, a także nowe przewody do połączenia tych wszystkich urządzeń. Koszt tego NAGŁOŚNIENA to 25 000 zł (dwadzieścia pięć tysięcy złotych).

8. Sytuacja zmusiła nas do zakupienia ZESTAWU EKRANÓW i KOMPUTERA do wyświetlania pieśni religijnych. W pamięci komputera są wszystkie pieśni religijne śpiewane w polskich kościołach oraz teksty wszystkich nabożeństw: np. Nieszpory, Gorzkie Żale. Jest możliwość dopisywania nowych pieśni i wyświetlanie ich na ekranach. Urządzenie jest bardzo nowoczesne. Umożliwia wyświetlanie filmów i zdjęć prosto z laptopa. Podczas Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście prowadzonej przez młodzież tak właśnie je wykorzystano. To pomaga nam lepiej, głośniej i ze zrozumieniem śpiewać pieśni podczas nabożeństw i Mszy Świętych.
Cały ZESTAW kosztuje 25 000 zł (dwadzieścia pięć tysięcy złotych).

9. Zakupiliśmy nowoczesne PRZENOŚNE NAGŁOŚNIENIE – konieczne do procesji wokół kościoła, a przede wszystkim do nagłośnienia modlitw na cmentarzu. Nagłośnienie to sprawia, że wszyscy obecni na CMENTARZU na pogrzebie słyszą bardzo dobrze modlitwy i śpiew i mogą się do nich dołączać. Ten sprzęt (dwa niezależne zestawy głośników) ułatwi i umożliwi m.in. bardzo dobre nagłośnienie Mszy Świętej na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych.
Kosztowało ono 10 000 zł.

Te wszystkie wykonane prace i zakupiony sprzęt to wydatek 100 000 zł.
WSZYSTKIM OFIARODAWCOM z III Niedzieli miesiąca i Wszystkim, którzy złożyli ofiary w kopertach  SKŁADAMY SERDECZNE „BÓG ZAPŁAĆ”!
Ofiary złożyło 55 rodzin z Czernej, 65 rodzin z Miękini i 75 rodzin z Nowej Góry.

Łącznie wszystkie rodziny przekazały 23 500 zł na prace prowadzone w Parafii.
Ze składek z III niedziel (przeznaczonych na potrzeby Parafii) zebraliśmy 21 000 zł.
Do dzisiejszego dnia za wykonane prace wypłaciliśmy 44 500 zł (czterdzieści cztery tysiące, pięćset złotych). Do zapłacenia pozostało jeszcze 55 000 zł (pięćdziesiąt pięć tysięcy złotych).
Mimo, że część naszych parafian w niedziele uczęszcza na Msze Świętą do Filipowic, inni do Krzeszowic, większa część Czernej do KARMELITÓW, to wszystkie dzieci z naszej parafii są chrzczone w kościele parafialnym, tu są Nabożeństwa Pogrzebowe dla wszystkich mieszkańców parafii.  Ufamy, że dzięki ofiarności wszystkich naszych Parafian, do końca roku wypłacimy nasze zobowiązania.

10. Spotkanie Grupy Charytatywnej odbędzie się w środę po wieczornej Mszy Świętej.

11. Spotkanie dla Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w najbliższą niedzielę (15.09.2019) po Mszy Świętej o godz. 11:00 w salce przy plebanii.

12. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”.

13. Przypominamy, że we wtorek o godz. 18:00 będzie Msza Święta i ognisko na rozpoczęcie roku formacyjnego dla ministrantów i scholistek. Serdecznie zapraszamy również Rodziców.

14. Dzieci obecne na Mszy Świętej mogą zgłosić się po książeczki do zbierania naklejek.

15. Nasza Parafia włącza się w przeżywanie wydarzenia „Polska pod Krzyżem”, które odbędzie się w sobotę 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Zapraszamy do naszego kościoła parafialnego na godz. 15:00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Drogę Krzyżową oraz na godz. 18:00 na Mszę Świętą i adorację Najświętszego Sakramentu.