OGŁOSZENIA 03.03.2019

Ogłoszenia – VIII Niedziela Zwykła – 03.03.2019

1. Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. – adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7:00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
    O godz. 16:00 będą Nieszpory.  Msza św. o godz. 16:30.

1. Dziękujemy XII grupie rodzin z Nowej Góry za posprzątania kościoła.

Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie kościoła XIII grupę z Nowej Góry:
Suska, Nowotarska, Węgrzyn, Węgrzyn, Węgrzyn, Grabacki, Rozmus, Lasoń, Katarzyński, Doła, Katarzyński, Hrabia, Bodzenta

1. W Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu.
    Msze św. o godz. 6:30, 9:00  i 17:00. Składka w tym dniu jako jałmużna wielkopostna. Przypominamy, że w Środę Popielcową pełnoletnich katolików obowiązuje post ścisły (trzy posiłki, w tym jeden do syta), a każdego od 14 roku życia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Od najbliższego piątku rozpoczynamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
    Droga Krzyżowa tradycyjnie o godz.16:30 oraz dodatkowo o godz. 19:00 z oprawą muzyczną, prowadzona przez młodzież.
    Na tę wieczorną Drogę Krzyżową zapraszamy wszystkich, a szczególnie osoby pracujące i młodzież.

1. KALENDARZ LITURGICZNY
    Poniedziałek – święto św. Kazimierza, Patrona Archidiecezji Krakowskiej

1. Podczas ostatniej wizytacji biskupiej w naszej parafii, ks. Biskup był zadowolony z działania naszej wspólnoty parafialnej
    i zachęcał nas do dalszego gorliwego działania. Miał jednak uwagę, że podczas sprawowania Mszy św. nie wszystkie nasze postawy są właściwe. Dlatego w niedziele Wielkiego Postu ks. Zbigniew na kazaniach będzie nam przybliżał zrozumienie Mszy św. i prawidłowych postaw, jakie powinniśmy zajmować gdy w niej uczestniczymy.

1. Od 17 marca, chcemy udostępnić w Auli, tuż przy kościele „SALKĘ” w której po każdej Mszy św. będzie się można zatrzymać na spotkanie ze znajomymi, wypić kawę, czy herbatę, przeglądnąć prasę katolicką. Jest także przewidziany kącik,  nawet dla bardzo małych dzieci.
  2. Nabożeństwo 40 – godzinne, wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym  Sakramencie będzie po Mszy św. o godz. 11:00 do godz.16:00.
  3. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowej Górze informuje, że rozpoczęła się rekrutacja do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2019/2020 dla dzieci urodzonych w latach 2013-2016. Zapraszamy wszystkich chętnych do składania dokumentów.

1.  Zachęcamy do czytania „ Gościa Niedzielnego”.