Ogłoszenia 01.12.2019

Ogłoszenia – I Niedziela Adwentu – 01.12.2019

1. Popołudniu Różaniec o godz.16:00 i Msza Święta o 16:30.
    Roraty odbywają się od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 rano.
  2. Dziękujemy V grupie rodzin z Nowej Góry za posprzątanie kościoła.
    Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie kościoła VI grupę z Nowej Góry:
    Ornacki, Rzepka, Jedynak, Rogozik, Chucherko, Bytom, Rozmus, Święszek, Bodzęta, Marcela, Baliś, Jedynak

• Wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
  • Środa – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy – Msza Święta w intencji górników o godz. 10:00.
  • Piątek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.
    W tym dniu św. Mikołaj odwiedzi naszą parafię w czasie Rorat.
  • Sobota – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  1. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 16:00 będzie „Godzina Święta”.
    W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy rano od godz. 6:00 i popołudniu od godz. 15:30.
    W pierwszą sobotę miesiąca odwiedziny chorych będą od godz. 8:00, a o godz. 16:00 będzie Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy Świętej o godz. 11:00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają „Cudowny Medalik” z wizerunkiem Maryi Niepokalanie Poczętej, a po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie z rodzicami tych dzieci.
  3. Ze względu na to, że nasz pan Organista jest bardzo chory i często przebywa w szpitalach, opłatki w tym roku można nabyć w niedziele w auli przy kościele i w tygodniu w kancelarii parafialnej. Ofiary za opłatki będą przekazane na remont organów. Został naprawiony pierwszy manuał. Naprawa kosztuje 10 000 zł (zapłaciliśmy dopiero 5 000 zł).
  4. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne „Caritas”. Mała świeca kosztuje 6 zł, a duża 12 zł.
  5. Od poniedziałku rozpocznie się zbiórka żywności w sklepach naszej parafii.
  6. Zachęcamy do czytania i kupowania „Gościa Niedzielnego”.