Ogłoszenia parafialne Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego 2020

Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego 2020

Święto Świętej Rodziny

1. Kalendarz liturgiczny: Dzisiaj Święto Świętej Rodziny jak również wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty, Poniedziałek – święto świętych Młodzianków, Czwartek  – św. Sylwestra I, papieża, uroczyste nieszpory na zakończenie starego roku z kazaniem podsumowującym rok duszpasterski oraz suplikacje i uroczyste Te Deum o godz. 16:00, następnie Msza św.  dziękczynna za miniony rok 2020 i błagalna na Nowy Rok 2021.  W I piątek miesiąca – Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

2. W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna. W sytuacjach wyjątkowych po Mszach świętych wieczornych.

3. Podczas niedzielnego kiermaszu ozdób świątecznych dla ciężko chorej Hani udało się zebrać 2.153,70 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za hojność,  a naszej parafialnej Scholi oraz ich bliskim za inicjatywę i włożoną pracę.

4. Dziękujemy Grupie Charytatywnej za przygotowanie i przekazanie paczek świątecznych z produktów zebranych podczas zbiórki w sklepach naszej parafii: Lewiatan, Delikatesy – Rejonowa Spółdzielnia Zaopatrzenia i Zbytu w Krzeszowicach, sklep w Miękini oraz Miekinia – Stawiska. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcą.

5. Dziękujemy Panu Kościelnemu oraz młodzieży za przygotowanie szopki bożonarodzeniowej i wystroju w naszym kościele.

6. Konkurs kolęd w tym roku wyjątkowo odbędzie się w wirtualnej formie. Prosimy, zainteresowanych o kontakt z ks. Zbigniewem.

7.Wizyta duszpasterska zwana „Kolędą” z racji epidemii, będzie jak wspomniano w liście do Parafian spotkaniem na Mszy świętej. Będzie  można zabrać sobie święconą wodę by poświęcić nią mieszkanie. W kościele natomiast będziemy modlić się za wszystkie rodziny i wszystkich naszych Parafian. Msze będą sprawowane przez cały styczeń o godzinie 17:00 i 18:00. Wykaz sugerowanych części parafii będzie ogłoszony, rozpoczynamy po Nowym Roku.

8. Dziękujemy Grupie XVII z Nowej Góry: Barbara Kurdziel, Katarzyna Filo, Małgorzata Głowacz, Kataryna Freiberg, Patrycja Freiberg, Dorota Chucherko, Stanisław Dyląg, Jadwiga Duda za posprzątanie naszej świątyni i złożenie ofiary 190zł.

Na przyszły tydzień zaraszamy XVIII grupę z Nowej Góry, rodziny: Fitek, Słonina, Dzwigaj, Katarzyński, Gleń, Adamczyk, Skotniczny, Kot, Katarzyński, Chucherko .

9. Na cmentarzu odpady biodegradowalne, takie jak kwiaty z ziemią, wiązanki itp. Wyrzucamy bez doniczek na wysypisko obok kontenera.

10. Szczególne podziękowania za prowadzenie Mszy i nauk w czasie Rorat naszemu Księdzu Zbigniewowi.

Ks. Krzysztof Główka – proboszcz