Ogłoszenia Duszpasterskie – 14.05.2023  /  6 Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Macieja Apostoła, Wtorek – św. Andrzeja Boboli, w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i o godzinie 11:00 – I Komunia Święta. Sześć dzieci z Nowej Góry i sześć z Miękini. Otoczmy je nasza modlitwą. Prosimy, w miarę możliwości o przyjście na inne Msze, by zrobić miejsce rodzicom i bliskim dzieci I – Komunijnym

2. Majówki w niedziele o godzinie 15:30 w tygodniu o 17:30.

Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci i rodziców przygotowujących się do Bierzmowania, I Komunii świętej i Rocznicy Komunii.

3. Dziękujemy Grupie XI z Nowej Góry za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary 310zł z przeznaczeniem na zakup nowego odkurzacza. Sprzątali: Leszek Kramarz, Dominika Dybał, Dariusz Kaczara, Teresa, Robert Szmagier, do ofiary dołączyli się: Irena Lasoń, Bronisława Rozmus, Michalina Kaczara

Na przyszły tydzień zapraszamy XII grupę z Nowej Góry: Mirek, Suski, Grabacki, Węgrzyn, Hrabia, Rozmus, Węgrzyn, Katarzyński, Doła, Katarzyński, Bodzęta, Niedoba.

4. Informacje Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej

Zgodnie z decyzją papieża Franciszka beatyfikacja rodziny Ulmów Józefa i Wiktorii oraz siedmiorga dzieci, zamordowanych 24 marca 1944 r. przez Niemców za ratowanie Żydów, odbędzie się 10 września 2023 r. w Markowej, w miejscu ich męczeńskiej śmierci.

W związku z powyższym zmianie ulegnie data XXXI Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która w tym roku wyjątkowo odbędzie się 17 września.

W sobotę 3 czerwca 2023 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbędzie się Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych. Mszy świętej, która będzie sprawowana w Bazylice o godz. 12.00.

5. Zaproszenie do udziału w obchodach Złotego Jubileuszu Święceń Kapłańskich Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego wystosowane przez Biskupów Archidiecezji Krakowskiej. W dniu 24.-5.2023 minie 50. rocznica święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Uroczystości 20.05.2023 o godzinie 12:00 w Katedrze Wawelskiej. Prośmy Boga o potrzebne łaski dla naszego Arcypasterza. Pełny tekst zaproszenia w gablocie.

6. 16 punkt Regulaminu cmentarza w Nowej Górze mówi: „Dopuszcza się sadzenie roślin/krzewów nie przekraczających wysokości 1,50m. Dysponent grobu jest zobowiązany do zabezpieczenia zieleni w taki sposób, by nie naruszała ona terenu innego grobu, ścieżek oraz przejścia pomiędzy grobami.” Bardzo proszę do końca miesiąca Maja 2023 uporządkować zieleń przy kwaterach. Bardzo proszę przyciąć rośliny do wysokości 1,50m. W innym wypadku rośliny zostaną usunięte.

Porządkowanie zieleni nie dotyczy drzew.