Ogłoszenia Duszpasterskie  –  IV Niedziela Adwentu

1. Dziś nasza Schola prowadzi bożonarodzeniowy kiermasz, własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Uzbierane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone dla Hani Zajegi (dwuletniej dziewczynki z Ostrężnicy, która cierpi z powodu nowotworu).

2. Spowiedź przedświąteczna: poniedziałek, wtorek, środa. W godzinach: 6:00 do 7:00 i od 17:00 do 18:00. W Wigilię tylko od 6:00 do 7:00.

3. W czwartek przeżywamy Wigilię Bożego Narodzenia. Od tego roku Msza Święta Pasterska nazywana „Pasterką”, za przykładem papieża Franciszka będzie sprawowana o godzinie 22:00. Pozwoli to również dzieciom w jej uczestnictwie i odpocząć przed dniem Bożego Narodzenia.

Pamiętajmy o zachowaniu tradycji wigilijnych: poście, śpiewie kolęd. Wieczerzę wigilijną należy poprzedzić odczytaniem opisu Narodzenia Pańskiego z Ewangelii. Łamiąc się opłatkiem, który dotarł pomimo pandemii do każdego domu, życzmy sobie Bożych Łask od Nowonarodzonego Dzieciątka Jezus, zdrowia, miłości i zgody. Pomyślcie o Waszych kapłanach, którzy pragną Wam służyć i otaczają modlitwą. Boże Dzieciątko Pobłogosław.

4. W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W sobotę święto św. Szczepana a w przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny.

W te dni Msze jak w niedzielę: 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00.

5. Zbiórka żywności w sklepach naszej parafii potrwa do poniedziałku do godz. 16:00. Bóg zapłać za hojność.

6. Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia „SOS”.

Składka z Uroczystości Bożego Narodzenia Przeznaczona jest na „Świętopietrze”, czyli utrzymanie Stolicy Apostolskiej.

Ze św. Szczepana na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

a do puszki św. Antoniego na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

7. Trwa akcja „Świeca Caritas”. Świece do nabycia w zakrystii, zostało nam jeszcze połowę przydziału świec dla naszej parafii.

8. Konkurs kolęd w tym roku wyjątkowo odbędzie się w wirtualnej formie. Prosimy, by chętne dzieci, młodzież lub całe rodziny przesyłały filmiki z samodzielnie wykonanymi kolędami do ks. Zbigniewa (Facebook, mail itp.). Nagrane materiały zasadniczo będziemy zbierać do 23.12.2020, aby w Wigilię mogły zostać opublikowane na stronie Facebooka parafii, na której będzie też można oddać głos na ulubione wykonanie.

Na prośbę zainteresowanych będzie można dosyłać kolędy do 31.12.2020, które na bieżąco będą dodawane.

9. Wizyta duszpasterska zwana „Kolędą” z racji epidemii, będzie jak wspomniano w liście do Parafian spotkaniem na Mszy świętej.

Będzie można zabrać sobie święconą wodę by poświęcić nią mieszkanie.

W kościele natomiast będziemy modlić się za wszystkie rodziny i wszystkich naszych Parafian.

Msze będą sprawowane przez cały styczeń o godzinie 17:00 i 18:00.

Wykaz sugerowanych części parafii będzie ogłoszony w przyszłą niedzielę.

10. Dziękujemy Grupie XVI z Nowej Góry: Barbara Michalska, Anna Michalska, Agnieszka Michalska, Barbara Mądry, Lucyna Gładysz, Joanna Piórko, Dariusz Piórko, Krystyna Pałka, Stanisław Piórko za posprzątanie naszej świątyni i złożenie ofiary 450zł.

Na sprzątanie przed świętami zapraszamy w ŚRODĘ XVII grupę z Nowej Góry, rodziny: Kurdziel, Freiberg, Filo, Dura, Michalski, Chucherko, Dyląg.

11. Na cmentarzu odpady biodegradowalne, takie jak kwiaty z ziemią, wiązanki itp. Wyrzucamy bez doniczek na wysypisko obok kontenera.

12. Odwiedziny u chorych, wtorek od godziny 8:00. Chętnych prosimy zgłaszać do zakrystii.

13. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny” i miesięcznik „Miłujcie się”.

Ks. Krzysztof Główka – proboszcz