Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Adwentu (Gaudete)

Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Adwentu (Gaudete)

1. Kalendarz liturgiczny: Trwa czas Adwentu. Roraty od poniedziałku do soboty o godzinie 06:30. Dzisiaj przypada św. Łucji, poniedziałek – św. Jana od Krzyża.

2. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Zbiórka do skarbonki przy św. Antonim przyniosła 182zł. Bóg zapłać za dobroć serca.

3. W najbliższą niedzielę (20.12.2020) odbędzie się bożonarodzeniowy kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez naszą Scholkę. Uzbierane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

4. Trwa akcja „Świeca Caritas”. Świece do nabycia w zakrystii.

5. Od poniedziałku trwa zbiórka żywności w naszych sklepach dla najbardziej potrzebujących. Z góry wszystkim dziękujemy za hojność serca.

6. Konkurs kolęd w tym roku wyjątkowo odbędzie się w wirtualnej formie. Prosimy, by chętne dzieci, młodzież lub całe rodziny przesyłały filmiki z samodzielnie wykonanymi kolędami do ks. Zbigniewa (Facebook, mail itp.). Nagrane materiały zasadniczo będziemy zbierać do 23.12.2020, aby w Wigilię mogły zostać opublikowane na stronie Facebooka parafii, na której będzie też można oddać głos na ulubione wykonanie. Na prośbę zainteresowanych będzie można dosyłać kolędy do 31.12.2020, które na bieżąco będą dodawane.

7. Dziękujemy Grupie XV z Nowej Góry: Gleń, Foryś, Kuliś, Borkowska, Zawierucha, Mazur, Gleń, Chudziak, Chucherko, Chucherko, Kocjan za posprzątanie naszej świątyni oraz zakupienie kwiatów.

       Na Przyszły tydzień zapraszamy XVI Nowej Góry, rodziny: Pałka, Gładysz, Michalski, Piórko, Michalski, Piekarczyk, Chucherko, Piórko.

8. Bardzo proszę o nie wrzucanie do kontenera przy cmentarzu odpadów biodegradowalnych, takich jak kwiaty z ziemią, wiązanki, kwiaty naturalne, liście itp. Kawałek od kontenera powstało przeznaczone do tego wysypisko.

9. Prasa katolicka – Gość Niedzielny.   

                                                           Ks. Krzysztof Główka – proboszcz