Ogłoszenia Duszpasterskie – 31.10.2021 /31 Niedziela Zwykła/

 Ogłoszenia Duszpasterskie – 31.10.2021 /31 Niedziela Zwykła/

1. Przeżyliśmy Tydzień Misyjny pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Dziękujemy za wszelką pomoc modlitewną oraz zbiórki i ofiary na cele misji i misjonarzy.

2. Kalendarz liturgiczny: Dzisiaj – Rocznica poświęcenia Kościoła własnego. Poniedziałek – 1 Listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze w kościele o godz.: 7:00, 9:00, 11:00 i na Cmentarzu o godz.: 14:30 na tą Mszę przyjmujemy intencje zbiorową na zmarłych. Po Mszy modlitewna procesja.

Wtorek – 2 Listopada Msze święte w kościele o godz.: 6:30, 9:00 i 18:00.

3. 1 i 2 Listopada wierni, którzy nawiedzą kościół, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Należy odmówić Ojcze Nasz i Wierzę oraz być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię i pomodlić się według intencji Ojca Świętego. Natomiast za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych w dniach 1 – 8 Listopada można zyskać odpust zupełny za duszę czyśćcowe.

W inne dni roku można zyskać odpust cząstkowy.

Czwartek – św. Karola Boromeusza

4. I Piątek – spowiedź od godziny 17:00.

I Sobota – odwiedziny chorych od godziny 08:30 – proszę zgłaszać w zakrystii.

Za tydzień I Niedziela – zmianka tajemnic Różańca po Mszy o godzinie 07:00.

5. W zakrystii po Mszach świętych przyjmujemy wypisy zmarłych na wypominki „Listopadowe” i „Roczne”. Karteczki pomocne do wypisu są na stoliku z gazetami. Przyjmujemy również intencje na Msze święte zbiorowe za zmarłych, które będą sprawowane w czasie wieczornych Mszy w soboty listopada połączone z Różańcem.

6. Dziękujemy XVII grupie z Nowej Góry za posprzątanie naszej świątyni: Katarzyna Filo, Barbara Kurdziel, Katarzyna Freiberg, Małgorzata Głowacz, Stanisław Chucherko. Do ofiary 140zł i zakupu kwiatów dołączyli się Dorota Chucherko, Jadwiga Dura, Stanisław Dyląg.

Na przyszły tydzień zapraszamy XVIII grupę z Nowej Góry: Kot, Dźwigaj, Adamczyk, Fitek, Katarzyński, Chucherko, Skotniczny, Katarzyński.

7. Bardzo proszę o nie wrzucanie do kontenera przy cmentarzu odpadów biodegradowalnych, takich jak kwiaty z ziemią, wiązanki, kwiaty naturalne, liście itp. Kawałek od kontenera powstało przeznaczone do tego wysypisko.

8. Ruszyła, na razie w formie testowej Ogólnopolska wyszukiwarka osób pochowanych GROBONET PRO z bazą blisko 1400 cmentarzy w całym kraju.

9. Proboszcz parafii pragnie poinformować, że wszelkie ofiary za miejsca na cmentarzu są wykorzystywane na potrzeby utrzymania cmentarza. Główny koszt stanowi wywóz śmieci, ubezpieczenie, opłaty gruntu, woda.

Proszę jeżeli ktoś może aby zabierać śmieci do siebie, do domu.

Równocześnie pragnę wyjaśnić, że Pan Grabarz nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z ofiar pobieranych na utrzymanie cmentarza. Nie jest również wynagradzany za pracę porządkowe na terenie cmentarza. Wszelkie prace wykonuje z dobroci własnego serca, za co pragnę w imieniu swoim i całej parafii bardzo serdecznie podziękować.

Również przygotowanie Ołtarza na Uroczystość Wszystkich Świętych jest wykonywane nieodpłatnie – Bóg Zapłać.

10. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”.