Ogłoszenia duszpasterskie – 29.10.2022  /30 niedziela zwykła/

Ogłoszenia duszpasterskie – 29.10.2022  /30 niedziela zwykła/

1. Dzisiaj przeżywamy rocznice poświecenia naszego kościoła. Na Mszy o godzinie 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i hymn: Ciebie Boga Wysławiamy.

2. Wtorek: zakończenie Nabożeństw Różańcowych. Sobota: św. Karola Boromeusza.

3. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych: poniedziałek, wtorek od godziny 17:00 do 17:50.

W I piątek miesiąca od godziny 17:15 do 17:50

4. I Sobota Miesiąca – odwiedziny chorych od godziny 08:30, chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

5. Środa – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godzinie: 07:00, 09:00 i 11:00. Na cmentarzu Msza o godzinie 14:30 sprawowana za wszystkich wiernych zmarłych, spoczywających na naszych cmentarzach i wypominanych w wypominkach Listopadowych i Rocznych. Nie ma wieczornej Mszy.

6. Czwartek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze o godzinie: 06:30, 09:00 – Msza święta za wszystkich wiernych zmarłych i 18:00.

7. Wierni, którzy nawiedzą kościół 01 i 02 Listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Wg obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i modlitwę w intencjach Ojca Św.

8. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach 01 – 08 Listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku – cząstkowy.

9. Dziękujemy grupie XI grupie z Miękini za posprzątanie naszej świątyni: Stanisława Siemek, Marcin Siemek, Anna Cyran, Agnieszka Bodzenta, Dorota Musiał. Zakupiono kwiaty za 280zł Do ofiary dołączyli się: Teresa Wrońska, Barbara Nowak, Teresa Koryczan, Maria, Michał Bodzenta

Na przyszły tydzień zapraszamy grupę I Stawiska: Kłosowski, Ćwikła, Łuczkoś, Nowakowski, Kolibaj, Wójcik, Kłosowski, Koratarz, Matusik, Tadeusz, Wójcik, Dyba, Cichoń, Tarasin, Kołodziejczyk.

Złożone wcześniej ofiary na chryzantemy, w związku z tym że zakupiono wystarczającą ilość kwiatów zostały przekazane na zakupienie sprzętu do grabienia liści.

10. Na cmentarzu bardzo proszę o segregacje odpadów. Stare naturalne kwiaty, chryzantemy z ziemią (zdejmujemy donicę) i liście, jako odpady biodegradowalne proszę składować obok dużego kontenera. Nie mieszamy śmieci i odpadów biodegradowalnych. Segregacja szkła i plastiku. Kto tylko może proszę o zabieranie śmieci do własnych przydomowych pojemników.

11. W zakrystii można zamawiać wypominki Roczne i Listopadowe.

12. 31 października 2023r. tj. wtorek, wolontariusze SP w Nowej Górze z klasy VI i VIII będą kwestować przy Cmentarzu w Nowej Górze w ramach listopadowej akcji „Dar  dla Hospicjum”.  Akcja organizowana przez  Hospicjum św. Łazarza w Krakowie, gdzie przebywają ludzie terminalnie chorzy.

13. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic Różańca po Mszy o godzinie 07:00