Ogłoszenia duszpasterskie – 15.10.2023 – 28 Niedziela zwykła

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 15.10.2023 – 28 Niedziela zwykła

1. Dzisiaj, w dniu wyborów ogarnijmy szczególną modlitwą nasza Umiłowaną Ojczyznę.

Św. Jan Paweł II Wielki tak mówił o naszej Ojczyźnie w Krakowie 10.06.1979: „Proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię „Polska”, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością – taką, jaką zaszczepia w nas Chrystus na chrzcie świętym, – abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili, – abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy. Proszę was: – abyście mieli ufność nawet wbrew każdej swojej słabości, abyście szukali zawsze duchowej mocy u Tego, u którego tyle pokoleń ojców naszych i matek ją znajdowało, – abyście od Niego nigdy nie odstąpili, – abyście nigdy nie utracili tej wolności ducha, do której On wyzwala człowieka, – abyście nigdy, nie wzgardzili tą Miłością, która jest największa, która się wyraziła przez Krzyż, a bez której życie ludzkie nie ma ani korzenia, ani sensu. Proszę was o to przez pamięć i przez potężne wstawiennictwo Bogarodzicy z Jasnej Góry i wszystkich Jej sanktuariów na ziemi polskiej, przez pamięć św. Wojciecha, który zginął dla Chrystusa nad Bałtykiem, przez pamięć św. Stanisława, który legł pod mieczem królewskim na Skałce.  Proszę was o to. Amen.

Oraz wiele innych wypowiedzi: „Oto matka moja i moi bracia”. …To jest moja matka, ta Ojczyzna! To są moi bracia i siostry! Polska wola dzisiaj nadal o ludzi sumienia!”

Dziś przeżywamy XXIII Dzień Papieski. Zbiórka w całej Polsce do puszek na Fundusz stypendialny dla zdolnej a ubogiej młodzieży „Dzieło Nowego Tysiąclecia” Żywy Pomnik Jana Pawła II.

2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – Rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża oraz wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, środa – święto św. Łukasza ewangelisty, piątek – św. Jana Kantego. W przyszłą niedzielę – uroczystość św. Jana Pawła II.

3. Nabożeństwa Różańcowe: w niedzielę o godzinie 15:30, w tygodniu o godzinie 17:30.

4. Spotkanie rodziców Kandydatów do Sakramentu Bierzmowanie w trzeci poniedziałek (16.10.2023) po Mszy wieczornej o godzinie 18:00. Proszę o obecność przynajmniej jednego z rodziców.

5. Dziękujemy IX grupie z Miękini za troskę o kościół: Mirosława Lacher, Krzysztof Lacher, Ryszard Dudek. Do ofiary dołączyli się: Helena Godyń, Janina Jędrzejek, Barbara Surowiec, Grzegorz Kłeczek, Andżelika Luzara, Krzysztof Dudek. Grupa złożyła 300zł z przeznaczeniem na zakup Chryzantem.

Na przyszły tydzień zapraszamy XI grupę z Miękini, rodziny: Ślusarczyk, Lasoń, Ostachowski, Kłeczek, Zwoliński, Ostachowska, Ślusarczyk, Klich.

6. Bardzo proszę zwracać uwagę na godziny Mszy św. w ciągu tygodnia

7. Po Mszach w ciągu tygodnia w zakrystii przyjmujemy na Wypominki Roczne 2023/2024. (Msze z Wypominkami – sobota: 18:00, niedziela: 07:00, 09:00 i 11:00) oraz Listopadowe.