Ogłoszenia duszpasterskie – 05.11.2023 – 31 Niedziela zwykła

 Ogłoszenia duszpasterskie – 05.11.2023 – 31 Niedziela zwykła

1. Dziś I Niedziele Miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Papieska Intencja modlitwy Różańcowej na miesiąc Listopad 2023:Módlmy się za Papieża, aby pełniąc swoją misję z pomocą Ducha Świętego, nadal towarzyszył w wierze powierzonej mu trzodzie.

Zmianka Różańcowa po Mszy o godzinie 07:00.

3. Kalendarz liturgiczny: czwartek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, piątek – św. Leona Wielkiego, sabota – św. Marcina.

4. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowanie (klasy 8 i 1 średnie) – spotkanie jutro – 1 i 3 poniedziałki miesiąca po Mszy o godzinie 18:00.

5. Grupa Biblijna spotyka się w 2 i 4 poniedziałek miesiąca ok. 18:40.

6. Dziękujemy I grupie ze Stawisk za troskę o kościół: Ewa Kolibaj, Teresa Koliba, Anna Wójcik, Jolanta Łuczkoś, Agnieszka Kłosowska, Wojciech Kłosowski. Do ofiary dołączyli się: Anna Kłeczek, Edyta Tarasin, Dorota Wójcik, Apolonia Kłosowska, Maria Koratarz, Zenonia Koratarz, Maria Ćwikła, Zbigniew Matusik, Marta Tadeusz, Stanisława Dyba, Władysława Nowakowska

Zakupiono mopy za 240zł, złożono ofiarę 100zł.

Na przyszły tydzień zapraszamy II grupę ze Stawisk, rodziny: Kłosowski, Wójcik, Kolibaj, Filipek, Kłeczek, Dudek, Dudek, Kaliszan, Filipek, Tarasin, Sobesto, Kłeczek, Kluczkowska, Staroń, Kłeczek, Kłeczek, Grabowska.

7. Różaniec za zmarłych w każdą sobotę Listopada o godzinie 17:30. Do 8 Listopada możemy zyskiwać odpusty zupełne za dusze czyśćcowe.

8. Na cmentarzu bardzo proszę o segregacje odpadów. Stare naturalne kwiaty, chryzantemy z ziemią (zdejmujemy donicę) i liście, jako odpady biodegradowalne proszę składować na pryzmie obok dużego kontenera.

Nie mieszamy śmieci i odpadów biodegradowalnych.

Segregacja szkła i plastiku. Kto tylko może proszę o zabieranie śmieci do własnych przydomowych pojemników.

9. Bardzo proszę zwracać uwagę na godziny Mszy św. w ciągu tygodnia.

10. Od przyszłej niedzieli w zakrystii będą do nabycia świece Caritas.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

11. Stowarzyszenie „Szkolne Wzgórze” przy SP w Nowej Górze organizuje I Bieg i Marsz Niepodległości – 12.11.2023 godziny 12:00 – 14:30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Uwaga – utrudnienia w ruchu, parking przy kościele. Szczegóły na plakacie w głównej gablocie.

12. „Szkolne Wzgórze i SP Nowa Góra zaprasza na Wieczornicę 12.11. o godzinie 17:00 do Sali CKiS – „Nic nie jest na zawsze…” W programie występ uczniów i nauczycieli SP Nowa Góra oraz ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego „Nowa Góra w obiektywie”. Zapraszamy do świętowania 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.