Ogłoszenia duszpasterskie 23.09.2018

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE – XXV  Niedziela Zwykła

(23.09.2018)

1. Dziś 25 niedziela  zwykła. Nieszpory  o  godz.16-tej.
  2. Dziękujemy XII  grupie  rodzin  z  Miękini za  posprzątanie  kościoła.
  3. Na przyszły  tydzień  prosimy  o  posprzątanie  kościoła  XIII   grupę  z  Miękini:

Rusek, Bodzenta, Wroński, Nowak, Musiał, Koryczan, Lasoń

1. KALENDARZ LITURGICZNY

Czwartek    wspomnienie św.  Wincentego a Paulo, kapłana

Piątek          wspomnienie  św.  Wacława,  męczennika

Sobota        świętych Archaniołów: Michała, Gabriela, Rafała

1. W przyszłą niedzielę odpust  ku czci  św.  Michała  Archanioła.

Sumę  o  godz.  11:30  odprawi  ks. dziekan  Andrzej  Szczotka,  po  sumie  poświeci  nową  salkę dla dzieci i młodzieży oraz mieszkanie dla  księży  emerytów w  Domu  Parafialnym. Dom  Parafialny od rana będzie otwarty  i  chętni  mogą oglądać pomieszczenia  w tym  Domu.

1. Aby zyskać  odpust  zupełny  to trzeba  być  w stanie  Łaski  Uświęcającej i  pomodlić się  w  intencjach  Ojca  św.

Okazja  do spowiedzi jest  w  każdy dzień  pół godziny  przed  Mszą Świętą,
rano  od   godz. 6:00,  po południu  od  godz.  17:30.

1. Składka w przyszłą  niedziele  na kościół  św.  Jana  Pawła  II w  Krzeszowicach. Wybudowanie  kościoła to  1/3  kosztów, a wykończenie  to  2/3  kosztów. Kościół   służył będzie nowej  Parafii, ale  przez  wieki  będzie również przypominał  nowym  pokoleniom
    o  wielkości  św.  Jana  Pawła  II   największego  Polaka  w naszych  dziejach.