Ogłoszenia 24.03.2019

Ogłoszenia – III Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019

1. Droga Krzyżowa o godz. 15:30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz16:00.
    Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  2. Dziękujemy XV grupie rodzin z Nowej Góry za posprzątania kościoła.

Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie kościoła XVI grupę z Nowej Góry : Krzyżek, Nowak, Koryczan, Mazur, Czaja, Chucherko, Kocjan, Gleń, Foryś, Jakobus, Kulis, Bobrowski, Zawierucha, Zawierucha, Ryba, Chucherko, Chucherko, Chudziak, Mazur, Pięta

1. W PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia.
    Msze św. godz. 6:30, 9:00, 17:00. Na Mszach Świętych możliwość przystąpienia do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które polega na dziewięciomiesięcznej modlitwie w intencji duchowo adoptowanego, nienarodzonego dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone.
    Przy gazetach rozłożone są kartki z przyrzeczeniem. Można je wypełnić i przynieść jutro na Mszę. Składka na Dom Samotnej Matki – prowadzonym przez Archidiecezję Krakowską.

4.W PIĄTEK – Droga Krzyżowa – o godz. 16:30, a także, wieczorem o godz.19:00 przygotowana
i prowadzona przez młodzież. W tym dniu we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej będą Nabożeństwa pokutne. U nas Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19:00 Drogą Krzyżową, potem wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i spowiedź do godz. 21:00. Na zakończenie o godz. 21:00 możliwość przyjęcia Komunii św. i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

1. Dziś zbiórka do puszek przed kościołem na pomoc w leczeniu 7- letniego Filipa, który urodził się z licznymi wadami: jedną krótszą nogą, jedną nerką oraz trzeba go sztucznie karmić.
  2. Spotkanie rodziców dzieci z klas III – ich, które przygotowują się do I Komunii św. odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 11:00 – w salce w nowym Domu Parafialnym.
  3. Spotkanie Grupy Charytatywnej odbędzie się w sobotę (30.03) po Mszy Świętej wieczornej.
  4. Na stoliku z GAZETAMI jest dziś mała książeczka o „MATCE BOŻEJ Z GUADALUPE”
    z modlitwami do Niej. Cena jednego egzemplarza to 1 złoty. Można nabyć kilka i podarować, rodzinie czy znajomym.

Zachęcamy do kupowania „GOŚCIA NIEDZIELNEGO” .
Za dobrowolną ofiarę jest także wydanie specjalne miesięcznika „MIŁUJCIE SIĘ” w którym są bardzo ciekawe artykuły o Męce Pańskiej oraz Mszy Świętej.

1. „SALKA na spotkania” jest otwarta w niedziele od 8:00 do 13:00 i od 16:00 do 18:00.

W Salce wyłożonych jest do wzięcia kilkadziesiąt MIESIĘCZNIKÓW i TYGODNIKÓW KATOLICKICH (dla dorosłych, młodzieży, dzieci, a także dla chorych). Niektóre zostały wydane bardzo dawno, ale artykuły w nich zawarte o tematyce religijnej, moralnej, historycznej są wciąż aktualne.

1. W Kościele w Polsce ukaże się seria ALBUMÓW o wszystkich kościołach i parafiach na terenie Polski. Będą w nich najważniejsze informacje z historii parafii i aktualne zdjęcia z wnętrza świątyń. Albumy będą rozprowadzane tylko przez parafie. Na początku wakacji ukaże się ALBUM z kościołami i parafiami DIECEZJI KRAKOWSKIEJ (około 400 parafii) w tym także z naszej. Koszt takiego tomu to 80 zł. Jeżeli ktoś chciałby nabyć taki ALBUM – to prosimy się zapisać w Zakrystii lub Kancelarii.
  2. W sklepach naszej Parafii rozpoczynamy zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących.