Ogłoszenia 23.02.2020

Ogłoszenia – VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020

1. O godz. 16:00 Różaniec i Msza Święta o 16:30.
  2. Dziękujemy XIX grupie rodzin z Nowej Góry za posprzątanie kościoła.
    O posprzątanie na przyszłą niedzielę prosimy XX grupę z Nowej Góry:
    Ornacka, Kramarz, Ćwikła, Gleń, Chojnacki, Chojnacki, Zawierucha, Bodzęta, Kasprowicz, Dura, Sieczkowska, Zajega, Sporysz, Kramarz, Kurdziel, Janicki, Marchewka, Drożdż

ŚRODA POPIELCOWA – rozpoczyna Wielki Post, czas pokuty i przygotowania do przeżywania Świąt Wielkanocnych, czyli męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana.
Msze św. o godz. 6:30, 9:00  i 17:00 w czasie których posypanie głów popiołem.
Składka w tym dniu jako jałmużna wielkopostna. Przypominamy, że w Środę Popielcową pełnoletnich katolików do 65 roku życia obowiązuje post ścisły (trzy posiłki, w tym jeden do syta), a każdego od 14 roku życia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. Od najbliższego piątku rozpoczynamy Nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
    Droga Krzyżowa tradycyjnie o godz.16:30 oraz o godz. 19:00 z oprawą muzyczną, prowadzona przez młodzież. Na tę wieczorną Drogę Krzyżową zapraszamy wszystkich,
    a szczególnie osoby pracujące i młodzież.
  2. Nabożeństwo 40 – godzinne, wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie będzie po Mszy św. o godz. 11:00 do godz.16:00. Na godz. 13:00 zapraszamy szczególnie mieszkańców Nowej Góry, a na 14:00 i 15:00 Róże Różańcowe.
  3. Ze względu na to, że nie ma jeszcze w naszej parafii pana organisty i tymczasowo pomagają różni panowie nastąpi wyjątkowo zmiana w godzinie odprawiania Gorzkich Żali. Będą one w niedziele o godz. 15:00, Droga Krzyżowa o godz. 16:00 i Msza Święta o 16:30. Taki układ pozwoli, by w czasie Gorzkich Żali grał na organach nasz parafianin pan Łukasz Bodzenta, który o godz. 16:00 gra u Ojców Karmelitów, gdzie pracuje jako organista.
  4. W ostatnią niedzielę składka wyniosła 6500 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:00 zostaną pobłogosławieni nowi ministranci i lektorzy. Po Eucharystii zapraszamy ich wraz z rodzicami do domu parafialnego na krótkie spotkanie. Także najmłodsze dziewczynki ze scholii (do III klasy) zapraszamy z rodzicami do tej samej sali.
  6. Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 19:00 w salce przy plebanii.
  7. W ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania młodzież z klas VIII naszej parafii wyjedzie w dniu 07.03.2020 (sobota) o godz. 10:30 do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II. W planie m.in. wystawa o „Całunie Turyńskim”. Jest jeszcze 15 wolnych miejsc, chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
  8. Zachęcamy do czytania i kupowania „Gościa Niedzielnego”.