Ogłoszenia 20.10.2019

Ogłoszenia – XXIX Niedziela Zwykła – 20.10.2019

1. Popołudniu Różaniec o godz.16:00 i Msza Święta o 16:30.
  2. Dziękujemy VI grupie rodzin z Czernej za posprzątanie kościoła.
    Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie kościoła VII grupę z Czernej:
    Lasoń, Kłeczek, Dymek, Kopek, Maciejowska, Maciejowska, Sroka, Smółka, Kurdziel

• Wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
  • Środa – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa

1. Na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które pomaga w nauce zdolnym dzieciom i młodzieży pochodzącym z ubogich rodzin zebraliśmy 2340 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. W ostatnim czasie odmalowana została kancelaria (poprzednie malowanie było 40 lat temu) i ocieplony został strop plebanii. Te inwestycje kosztują 15 000 zł.
  3. W sobotę uczniowie klas VII, w ramach przygotowań do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, pojadą na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Na ten rok szkolny przewidziany jest również wyjazd młodzieży z klas VI do grobu św. Rafała Kalinowskiego
    w Czernej oraz pielgrzymka dziękczynna na Jasną Górę po Bierzmowaniu uczniów klas VIII.
  4. Od dzisiejszej niedzieli po Mszach Świętych można spotykać się w Sali Domu Parafialnego.
  5. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka na pomoc w leczeniu 12-letniej Julki, która choruje na raka mózgu, ma różne przerzuty i m.in. nie widzi i wymaga ciągłej opieki medycznej.
  6. Rada Rodziców przy SP w Nowej Górze serdecznie zaprasza na stoisko ze zniczami
    i własnoręcznie wykonanymi wiązankami i stroikami, które będzie dostępne w Sołtysówce
    w sobotę (26.10) od 9:00 do 15:00 oraz w niedzielę (27.10) po Mszach Świętych o godz. 7:00, 9:00 i 11:00. Dodatkowo uczniowie szkoły będą chodzili w tych dniach ze zniczami po okolicznych domach. Wszystkie fundusze zostaną przeznaczone na potrzeby rozwojowe
    i edukacyjne uczniów nowogórskiej szkoły.
  7. W ramach przeżywania zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych w szkołach
    w Miękini i Nowej Górze przeprowadzony zostanie konkurs na najpiękniejsze przebranie się za świętego. Dzieci w przebraniach świętych i błogosławionych zapraszamy również na Mszę Świętą o godz. 11:00 w dniu Wszystkich Świętych. Dla każdego czekają upominki.
  8. W zakrystii lub kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe.
  9. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”.