Ogłoszenia 05.04.2020 Niedziela Palmowa

Ogłoszenia – NIEDZIELA PALMOWA – 05.04.2020

1. Dziś NIEDZIELA PALMOWA – pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
    W związku z epidemią konkurs na najpiękniejszą samodzielnie wykonaną palmę zostanie przeprowadzony za pomocą Internetu. Zdjęcia z wykonanymi palmami i ich autorami można jeszcze dziś przesyłać na adres parafii: parafianowagora@gmail.com

Gorzkie Żale o 15:00 a po nich Droga Krzyżowa. Msza Święta o godz. 16:30.

1. Dziękujemy II grupie rodzin z Miękini za złożone ofiary na utrzymanie kościoła.

Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie kościoła III grupę z Miękini:
        Fedko, Sośnierz, Pałka, Łabuzek, Woszczyna, Łagan, Dorynek, Pałka, Lasoń, Sokół.

1. Dziękujemy za wszelkie ofiary dzięki którym może funkcjonować parafia i w naszym kościele mogą być odprawiane Msze Święte i nabożeństwa.
    Za wszystkich parafian i ofiarodawców modlimy się szczególnie we wtorek na Mszy Świętej o godz. 6:30.
  2. Wszystkim parafianom, którzy złożyli produkty żywnościowe w sklepach składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy również właścicielom sklepów i kierownikom za umożliwienie zbiórki. Grupa Charytatywna z otrzymanych darów przygotuje paczki, które będą do odbioru w domu parafialnym od wtorku od godz. 8:00. Ze względu na obecną sytuację paczki nie mogą być dostarczone do domów.
    Apelujemy do osób w których sąsiedztwie mieszkają ludzie starsi i potrzebujący pomocy, aby zadbać o zaopatrzenie i w razie potrzeby udzielić odpowiedniej pomocy.

TRIDUUM PASCHALNE

W tym roku wyjątkowo będzie w nim mogło uczestniczyć tylko 5 osób (ci, którzy   mają zamówioną intencję).
Wszystkie główne uroczystości będziemy jednak transmitowali za pośrednictwem naszej strony internetowej na facebook-u.

WIELKI CZWARTEK
pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa

Godz. 18:00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej (transmisja internetowa) – rozpoczęcie Triduum.

Po Mszy św. jest adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22:00.
Można przychodzić na indywidualną modlitwę (z zachowaniem limitu 5 osób naraz
w kościele). Od 21:00 adoracja transmitowana przez Internet.
WIELKI PIĄTEK
pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa (obowiązuje nas post ścisły)

Od godz. 6:00 do 18:00 będzie trwała adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. W tym czasie księża będą dyżurować w konfesjonale (możliwość spowiedzi). Niepełnoletnia młodzież chcąca przyjść na modlitwę może to uczynić pod opieką rodziców.

15:00 – Godzina Miłosierdzia, Koronka do Bożego Miłosierdzia
i Droga Krzyżowa (transmisja internetowa)

18:00LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ (transmisja internetowa)

Po Liturgii przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Grobu
i Adoracja przez całą noc.

Podobnie jak przy Ciemnicy można przyjść na indywidualną modlitwę.

WIELKA SOBOTA

W tym roku z uwagi na epidemię nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów.

Zachęcamy jednak, by ojciec lub przedstawiciel rodziny pobłogosławił pokarmy na stole wielkanocnym według obrzędu, który publikujemy.

Przez całą Wielką Sobotę można przychodzić do kościoła na indywidualną modlitwę przy Grobie Pańskim i adorację Krzyża. Oddanie czci Krzyżowi odbywać się będzie przez przyklęknięcie lub skłon głowy. Musimy jednak zachować wymagany limit 5 osób.

Godz. 20:00 – MSZA ŚWIĘTA WIGILII PASCHALNEJ
(transmisja internetowa) rozpoczęcie obchodów Zmartwychwstania, centralna Liturgia Triduum Paschalnego. Podczas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych możemy w domach zapalić świece.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

W tym dniu według obecnego prawa we Mszy Świętej będzie mogło już uczestniczyć do
5 osób.

Wyjątkowo o godz. 7:00 błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem
przy Grobie Pańskich i Msza Święta.
Msze Święte – 7:00, 9:00, 11:00, 16:30.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Msze Święte – godz. 7:00, 9:00, 11:00, 16:30.

Ze względu na obecną sytuację wszystkim starszym i chorym tą drogą składamy życzenia świąteczne:

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Chrystus Zmartwychwstał!
Ta nieprzemijająca Dobra Nowina rozbrzmiewać będzie również w tym, niełatwym dla nas czasie.
Drodzy Bracia i Siostry dotknięci chorobą i słabością. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych chcemy Wam życzyć, abyście w Zmartwychwstałym Chrystusie odnaleźli pełnię nadziei i sił na dalsze lata życia. Niech Chrystus Pan obdarzy Was i Waszych bliskich radością, pokojem, potrzebnymi siłami i błogosławieństwem.

„A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” Mt 28,20b

Życzą i błogosławią,

Duszpasterze Parafii Zesłania Ducha Świętego w Nowej Górze.