Ogłoszenia 02.09.2019

Ogłoszenia – XXII Niedziela Zwykła – 01.09.2019

1.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po Mszy św. o godz.700 zmiana Tajemnic Różańcowych.

2.     PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH w tygodniu o godz. 6:30 i 18:00.
KANCELARIA PARAFIALNA: Poniedziałek – godz. 7:00 – 8:00 i 18:30 –19:30. Wtorek – godz. 16:00 – 17:00. Czwartek – godz. 7:00 – 8:00.

3.     Msza św. dla dzieci, młodzieży, wychowawców, nauczycieli i rodziców na rozpoczęcie Roku Szkolnego odbędzie się w poniedziałek o godz. 8:00
(zachęcamy do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty).
Po Eucharystii rozpoczęcie w szkole w Nowej Górze o 9:00, a w Miękini o 9:30.

4.     Dziękujemy I grupie rodzin z Stawisk za posprzątanie kościoła.
Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie II grupę z Stawisk: Filipek, Dudek, Dudek, Sobesto, Kłosowski, Kaliszan, Bodzęta, Kłeczek, Kubaty, Staroń, Kluczowski, Grabowski, Kłeczek

·       Wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

·       Środa – wspomnienie bł. dziewic i męczennic Marii Stelli i 10 Towarzyszek
(ss. nazaretanek z Nowogr
ódka)

·       Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy od godz. 6:00 rano oraz po południu od godz. 16:30. Do chorych pojedziemy w sobotę od godz. 8:00, prosimy ich zgłaszać

·       Sobota – wspomnienie Melichiora Godzieckiego, kapłana i męczęnnika.

5.     W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 17:00 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

6.     Na jednym z gruntów parafialnych obniżył się teren. Jeżeli ktoś ma czystą ziemię to w to ZAPADLISKO można ją zwozić. Zainteresowani niech wcześniej skontaktują się z ks. Proboszczem.

7.     Intencja modlitewna dla Róż Różańcowych na wrzesień:
„Za młodzież z rodzin katolickich w naszej Ojczyźnie i w naszej Parafii, która wypisała się z lekcji religii w szkole średniej, jak również za dzieci, których katoliccy rodzice wypisują z katechizacji. Za ich rodziców, dziadków, rodzeństwo, wychowawców, katechetów i kolegów”.

8.     Dziś i w kolejną niedzielę, dzieci obecne na Mszy Świętej otrzymają książeczkę do zbierania naklejek za uczestnictwo w niedzielnych i pierwszopiątkowych Mszach Świętych w czasie roku szkolnego.

9.     Msza Święta i ognisko na rozpoczęcie nowego roku formacyjnego dla ministrantów, lektorów oraz scholistek odbędzie się we wtorek 10.09 o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy również rodziców tych dzieci i młodzieży (bardzo prosimy o ich obecność, ponieważ będą podawane istotne informacje na ten rok).
Zapraszamy chętne dzieci i młodzież do przyłączenia się do grup. Próba śpiewu scholii w piątki o godz. 19:00 oraz w niedziele o 10:00.

10.  Młodzież z klas VI, VII oraz VIII rozpoczyna kolejny rok przygotowań do Sakramentu Bierzmowania. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek na Mszy Świętej o godz. 18:00 (kto nie był do spowiedzi to wcześniej spowiedź od godz. 16:30).

11. Zachęcamy do kupowania i czytania „Gościa Niedzielnego”.