Ogłoszenia 01.03.2020

Ogłoszenia – I Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020

1. Dziś po Mszy Świętej o godz. 7:00 będzie zmianka tajemnic różańcowych.
    Gorzkie Żale o godz. 15:00, Droga Krzyżowa o 16:00 i Msza Święta o 16:30.
    Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  2. Dziękujemy XX grupie rodzin z Nowej Góry za posprzątanie kościoła.
    O posprzątanie na przyszłą niedzielę prosimy XXI grupę z Nowej Góry:
    Węgrzyn, Sapiechowska, Piórko, Wójcik, Czech, Chwast, Góral, Rozmus, Grabowski, Bodzenta, Piórko, Dura, Smółka

• Środa – święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej
  • Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca, Godzina Święta o godz. 16:00
  • Piątek – pierwszy piątek miesiąca, spowiedź rano od godz. 6:00 oraz wieczór
    od godz. 15:30. Droga Krzyżowa o 16:30 oraz 19:00.
  • Sobota – pierwsza sobota miesiąca, do chorych pojedziemy od godz. 8:00. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16:00.
  1. Dziś na Mszy Świętej o godz. 11:00 zostaną pobłogosławieni nowi lektorzy i ministranci w naszej parafii. Po Eucharystii zapraszamy ich razem z rodzicami na spotkanie w domu parafialnym.
  2. Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 19:00 w salce przy plebanii.
  3. W ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania młodzież z klas VIII naszej parafii wyjedzie w dniu 07.03.2020 (sobota) o godz. 10:30 do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II. W planie m.in. wystawa o „Całunie Turyńskim”. Jest jeszcze 10 wolnych miejsc, chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
  4. Od poniedziałku w sklepach na terenie naszej parafii rozpoczyna się wielkopostna zbiórka żywności dla potrzebujących.
  5. W ostatnim czasie zabezpieczyliśmy budynek gospodarczy przed zniszczeniem i częściowo uporządkowaliśmy podwórko przy plebanii.
  6. Książka o słudze Bożym kard. Stefanie Wyszyńskim „Prymas Tysiąclecia” jest do kupienia na stoliku. Cena to 9 zł. Książka z ilustracjami nadaje się dobrze na upominek dla młodych na różne okoliczności.
  7. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne „Caritas”. Kosztują 6 zł, jest to ofiara na pomoc ubogim rodzinom w parafii.
  8. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Miękini informuje, że rozpoczęła się rekrutacja do oddziału przedszkolnego dzieci 6, 5 i 4 letnich na rok 2020/2021. Wnioski zapisu można pobrać ze strony internetowej szkoły i dostarczyć do sekretariatu do 13 marca 2020.
  9. Zachęcamy do czytania i kupowania „Gościa Niedzielnego”.