Ogłoszenia duszpasterskie 01.10.2017r.

Dzisiaj 26 Niedziela zwykła. I Niedziela miesiąca, po Mszach św. adoracja Pana Jezusa          w  Najświętszym Sakramencie. Po Mszy św. o godz. 700 zmiana tajemnic różańcowych.       Po Mszy św. o godz. 900 będzie spotkanie dla uczniów klas VII oraz dla ich rodziców, rozpoczynające przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.

Dziękujemy VIII grupie rodzin z Miękini za posprzątanie kościoła.

Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie kościoła IX grupę rodzin z Miękini: Kuczara, Szmagier, Noworyta, Figiński, Godyń, Godyń, Janik, Joński, Zaporowicz, Gawęda, Zdziech

KALENDARZ LITURGICZNY

PONIEDZIAŁEK – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

ŚRODA – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu

CZWARTEK – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

SOBOTA – wspomnienie NMP Różańcowej

Od dzisiaj zapraszamy wszystkich na Nabożeństwa Różańcowe, które będą odprawiane     w niedziele o godz. 1600, a w dni powszednie o godz. 1730. Dzieci będą otrzymywały codziennie materiały związane ze 140 rocznicą objawień MB w Gietrzwałdzie. We wtorek poświęcimy i wręczymy różańce dzieciom, które przygotowują się do I Komunii św. dlatego w tym dniu nabożeństwo rozpocznie się o godz. 1715.

W I Piątek spowiedź rano od godz. 600, po południu od godz. 1700, chorych odwiedzimy        w sobotę od godz. 800.

7 października (sobota) w Święto MB Różańcowej odbędzie się modlitwa różańcowa na granicach Polski w intencji naszej Ojczyzny i krajów z nią sąsiadujących. Z tej racji w naszej Parafii   o godz. 1100 odbędzie się Msza św., na którą zapraszamy wszystkich, zwłaszcza członkinie Żywego Różańca. O godz. 14 natomiast prosimy by w łączności ze zgromadzonymi przy granicach wiernymi, odmawiać Różaniec w domach.

Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza w przyszłą niedzielę na Małopolski Marsz dla Życia   i Rodziny. Rozpoczęcie Mszą świętą w katedrze wawelskiej o godz. 1000, po niej przejście na Rynek.

W przyszłą niedzielę również będziemy przeżywać XVII Dzień Papieski pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją. Pod kościołem będzie zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Również w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 900 będzie spotkanie dla uczniów klas II    i III Gimnazjum w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

Pragniemy założyć w naszej Parafii Róże Różańcową męską oraz złożoną z rodziców, którzy będą się modlić za swoje dzieci. Chętnych prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem.